FX505DU düşük GPU kullanımı ve FPS düşmesi

Nakoicve

Hectopat
Sistem özellikleri:

ASUS FX505DU.
AMD Ryzen 7 3750H.
16 GB RAM.
GTX 1660 Ti.

Battlefield 5 Multiplayer ve Warzone gibi oyunlarda CPU kullanımım %100'e ulaşırken GPU kullanımım %15-20-25-30 civarlarında seyrediyor. Çok az ve bu yüzden oyunlarda aşırı FPS düşüşü yaşıyorum. Ayarlarımı ne yaparsam yapayım hepsini Low yapıp oynasam yine FPS sorunu yaşıyorum. High yapsam yine aynı FPS sorununu yaşıyorum, sürekli 45-50 oranlarında Low ayarlarda da aynı, High ayarlarda da aynı. Bu soruna çözüm bulamadım, ne yapmam gerekiyor?

BF5 işlemciye aşırı yüklenen bir oyun. Zaten 3750H, 1660Ti'ı tam besleyemiyor. Ancak GPU kullanımının bu kadar düşük olmaması gerekirdi. Arkaplanda işlemci kullanan başka şeyler var mı?

benim de bf1'de aynı sorun var. 8 ramden kaynaklanıyor dediler ama sende 16 varmış sende de durum aynı. Bios güncellemeyi denedin mi?

BF5 işlemciye aşırı yüklenen bir oyun. Zaten 3750H, 1660Ti'ı tam besleyemiyor. Ancak GPU kullanımının bu kadar düşük olmaması gerekirdi. Arkaplanda işlemci kullanan başka şeyler var mı?
Hayır hiç bir program açık değil kullanan başka şeyler yok.

benim de bf1'de aynı sorun var. 8 ramden kaynaklanıyor dediler ama sende 16 varmış sende de durum aynı. Bios güncellemeyi denedin mi?
Bios güncel tüm driver'lar güncel ASUS'un sitesinde bilgisayarıma uygun olan hepsini yaptım.

Yeni konular

Geri
Yukarı