FX6300 4,5GHz Voltaj Aralığı

Tamam ancak sıcaklıklar hakkında bir bilgi vermemişsin? Sistem kendini kapatıyorsa sıcaklıklarla alakalıdır, AIDA64 ile anlık olarak kontrol eder misin sıcaklıkları? Kaç derece ile kapanıyor bir öğrenelim.

Son olarak 4,4GHz için denediğinde stabiliteyi sağlayabiliyor musun?

Tamam ancak sıcaklıklar hakkında bir bilgi vermemişsin? Sistem kendini kapatıyorsa sıcaklıklarla alakalıdır, AIDA64 ile anlık olarak kontrol eder misin sıcaklıkları? Kaç derece ile kapanıyor bir öğrenelim.

Son olarak 4,4GHz için denediğinde stabiliteyi sağlayabiliyor musun?
Dediğiniz gibi 70-75 arası şimdi 4.4 deneyeceğim ama sizinkindan 0,1 daha yüksek vereyim çünkü 2 çekirdek fazladan var yetmeyebilir.

Soğutma anlamında problem yaşıyorsun gördüğün üzre. Yani 0,1GHz frekans düşürmek de sıcaklıklarda belirgin bir fark yaratmayacağı için aynı problem devam edecektir tahminen.

Aslında T4 pek de fena bir soğutucu değil, işini görmesi gerekirdi. Anakart üreticinin sitesinden fan kontrol yazılımını indirip fan proflleri ile oynamayı deneyebilirsin. Kasa içi hava sirkülasyonun yetersiz ise iyileştirme yoluna gidebilirsin. Termal macun bakımı uzun süredir yapılmadıysa kaliteli bir ürün alıp bilinçli bir şekilde tekrar montajını yapmayı deneyebilirsin.

Yani bu sıcaklık problemini aşmadan ilerleme kat etmen pek olası değil. Gündelik kullanımda bu kadar ısınmasa bile uzun süren oyunlar esnasında, hiç ummadık bir anda sistem kapanırsa hoş olmayabilir.

Ben aynı anakartin LE olan modeliyle 4.4'e çıkmıştım. Soğutucu 212 Evo idi. Streste maksimum 40° gördüm. Ama ortam da bayağı soğuktu. Donma reset hiçbir şey olmadı. Zira sizin anakartiniz daha iyi. Bir yerlerde bir hata veya yanlis birşeyler var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı