FX6300 OC yapmak

PSU'dan çok anakartınız beni korkutan zaten 4pin girişi var çok güç veremez o. PSU'dan önce anakart gider öyle söyleyeyim.(gitmez de gücü kapatır direkt). FX6300 95Watt TDP'si var zaten, 4pin de zorlasa 95Watt'ı zor veriyor.

Edıt: Sıkıntı yok 4pin ile de 4.5GHz 1.45-1.50voltaj yapabilirsiniz biraz daha araştırma yaptım ancak yine de önermem anakartın VRM'leri kötü gibi bir de psu'nuz da cabası.

Şu an kaçla denemeye başlayayım.
Ayrıca 4.5 GHz ile RX580 ne durumda sizde?
@Khajz Hocam, FX6100'e OC yapmak istiyorum ama kafamda bazı sorular var. Sorularım ise şunlar olacak: RX570'i besleyecek kadar OC'lesem stok fanı yeter mi, sistemimin elimde kalma ihtimali var mı, örnek alabileceğim kaynak var mı? Anakartım Gigabayte 990XA UD3 (Rev 3.0), PSU'm Nagas 500Watt.
Stok fan yetmez uğraşmayın derim.

@Khajz Hocam, FX6100'e OC yapmak istiyorum ama kafamda bazı sorular var. Sorularım ise şunlar olacak: RX570'i besleyecek kadar OC'lesem stok fanı yeter mi, sistemimin elimde kalma ihtimali var mı, örnek alabileceğim kaynak var mı? Anakartım Gigabayte 990XA UD3 (Rev 3.0), PSU'm Nagas 500Watt.
FX6100'ı rx470'i besleyecek kadar overclocklamak çok zor olacaktır. 1050ti'da 4.5ghz önerdim onu deneyebiliriz ancak stock fan kurtatmaz :/ stock fan 4.2 limit olacaktır ancak büyük bir ilerleme görebilirsiniz. PSU'nuz da çok iyi değil zaten. 4.2ghz stock voltajda bırakın dereceleri ölçün 65i geçmiyorsa yavaşça voltaj ile ghz arttırabiliriz.
Şu an kaçla denemeye başlayayım.
Ayrıca 4.5 GHz ile RX580 ne durumda sizde?

Stok fan yetmez uğraşmayın derim.
%30darboğaz 4.5ghzde LOL ama tabii her şey CPU hızı değil ram de DDR3 sonuç olarak ve AMD'de ram hızları çok önemli aynı zamanda Northbridge vs de önemli ancak onları pek overclocklayamadım benim anakart pek mutlu olmadı.

FX6100'ı rx470'i besleyecek kadar overclocklamak çok zor olacaktır. 1050ti'da 4.5ghz önerdim onu deneyebiliriz ancak stock fan kurtatmaz :/ stock fan 4.2 limit olacaktır ancak büyük bir ilerleme görebilirsiniz. PSU'nuz da çok iyi değil zaten. 4.2ghz stock voltajda bırakın dereceleri ölçün 65i geçmiyorsa yavaşça voltaj ile ghz arttırabiliriz.

%30darboğaz 4.5ghzde LOL ama tabii her şey CPU hızı değil ram de DDR3 sonuç olarak ve AMD'de ram hızları çok önemli aynı zamanda Northbridge vs de önemli ancak onları pek overclocklayamadım benim anakart pek mutlu olmadı.
Anladım.
Şuan 4.5 ghz 1.33 voltaj stabil gibi.

1.33? WoW eğer stabilse gerçekten. Normalde 1.35Volt'ta çalışıyor. Oyunlara falan gir test et eğer stabilse çok iyi.

Prime95 testinin 15. Dakikasında dondu kaldı. Voltajı artırıp demeyeceğim.
Edit: 1.4 4.6 GHz sıcaklık Max 58

Son düzenleme:

Geri
Yukarı