FX8300 Sistem Oyunlarda Pikselleşme Sorunu

atamertozsari

Hectopat
Oyun, film fark etmiyor gölgeler titriyor, pikselleşiyor. Dokular Ultra'da olsa bile düşük ayarlarda gibi gözüküyor.
DDU temizliği yapıp yeniden yükledim, Radeon ayarlarını sıfırladım olmadı, en yükseğe çektim olmadı. Windows da güncel.
AMD forumlarında çoğu kişide de aynı sorun var. OC hiç yapmadım, ısınma problemim yok stok fan değil Hyper fan kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

FİFAFAAA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın AMD değil mi? Neden ayarlarda NVIDIA TXAA var? Bir de Soft Shadows ayarını AMD CHS yapar mısın?

Bir de Windows ve ekran kartı sürücü sürümünü belirt.
Video benim değil sadece aynı sorun olduğu için videoyu koydum.
Ekran kartı driverım şuan 18.2.1 ama 18.4.1'de de aynı sorun var.
İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 bit

Kendi videonu paylaşırsan sorunu daha iyi anlayabiliriz. Bir de ekran kartın nedir?

Ekran kartım MSİ R9 380 4G. Sorun izlediğimiz GTA 5 videosunun aynısıdır ekrandaki çizgiler tırtıklı yazıların bile kötü gözüktüğünü fark edebiliyoruz. Sorun sadece Fifa'da değil bütün oyunlarda oluyor örneğin PUBG ve çok kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Ekran titriyor gölgeler videodaki gibi gidip geliyor merdivenler parlıyor köşeler parlıyor. İzlediğiniz video da benim. Videoda ayarlar ultrada kenar yumuşatma da öyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı