FX8320 GTX760 2500 TL PC

furkandogru

Hectopat
Y5AXDD.png
2500Liraya yeni bir bilgisayar alınacak. R9 280 yaşadığım yerde stokta yok ve Nvidia yazılımlarını beğeniyorum. Kasanın gelmesini bekliyorum yakında gelicektir. Tek sorunum şuan Asus VN247H özelliklkeri iyi olmasına rağmen çok sallanıyor diyorlar. Doğrumu? Doğru ise almayacağım. Bu sistem tamam mı?

Dostum ramleri 1866 MHZ CL9 al. Kasa ve işlemciden kısıp ekran kartına abanabilirsin oyun sistemi ise.

Düzeltme: Kasa ve güç kaynağından kısıp ekran kartına abanabilirsin oyun sistemi ise.

Ben de benzer bir sistem kullanıyorum. Bütçe konusunda pek sıkıntı yoksa, yani biraz daha çıkartabilirseniz bir kaç şey söyleyeyim. Öncelikle sistem gayet güzel olmuş. Parçalar her iki açıdan da uyumlu olmuş. Yani performans ve görünüm :) Neyse arkadaşın dediği gibi ramleri 1866 yapabilirsin. Fiyat farkı pek yok ama performansını etkileyebilir. Monitör konusunda daha önce led monitör kullandıysan zaten çoğunda o tarz bir sorun olduğunu bilirsin. Fakat bu modelde daha fazla hissettiriyorsa bilemem. Benim açımdan çok sıkıntı olmuyor. Son olarak dediğim gibi bütçe konusunda fazla çıkamıyorsan monitörden kısabilirsin. Çünkü 21.5 gibi bir monitör oldukça yeterli bence. Yani kişiden kişiye değişir tabi ama büyük ekranda yapılacak bir şey varsa zaten bir tv ye bağlayıp yaparsın. Demek istediğim normal kullanım için yeterli olur ve diğer çeşitli işlerini de tv den görürsün imkanın varsa. Bir de işlemci soğutucusu olayı var. Amd alıyorsan bunu atlamaman gerekir. Ben de 8320 kullanıyorum ve uzun süre stok fanla kendime işkence yaptım. Daha sonra kasa boyutlarını da göz önüne alarak hyper103 aldım. Yani oradan da mümkünse bir 412s, 212evo veya sığmıyorsa hyper103 falan öneririm...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı