Fxx 6300 ve R9 280 sistemde Check Cable Signal Hatası

enkei7

Kilopat
Merhaba sevgili Technopat ailesi :).
Ben geçenlerde Asus R9 280 Ekran kartı aldım bilgisayarıma taktım güzel güzel çalışıyor.
Ama başlıkta belirttiğim hata bilgisayarı "kapattığımda" ortaya çıkıyor.
Check Cable Signal denen bir hata. Defalarca kontrol etmeme karşın yine aynı sorun.
Monitörüm VGA. Başta dönüştürücü kullandım bundan kaynaklandığını sanıyordum fakat kaliteli bir VGA-DVI kablo aldığımda bu sorun yeniden devam ediyordu.
Ekran kartını yanlış taktığımı , power supply'min yetersiz olduğunu düşünmüyorum ki öyle olsa bilgisayarın açılmayacağınında gayet farkındayım.
Kısaca sistem özelliklerimi belirteyim ki siz saygı değer büyüklerim bana kadim bilginizden verip belki bu sorunu çözmeme yardımcı olursunuz :)
Anakart : M5A97 LE R2.0
Power Supply : Raidmax 530ss 530W PSU
İşlemci: Fx6300
Ram:4 GB
Monitör: LG Flatron W1952S

Bilgisayarı kapatınca güç kesildiği için doğal olarak bilgisayar sinyali monitöre veremez. Bu yüzdende bilgisayar kapanınca No Signal vs. der. Bilgisayarı açınca görüntü geliyorsa her şey normaldir.

Ama o beyaz çizgiler kümesi çabucak gidiveriyor. Böyle derin beyazlıkta çizgiler değil siyah ekran gidince gidiyor çekmemin imkanı yok diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı