G/C aygıt hatası yüzünden istek yürütülemedi hatası

AlestaWai

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar elimde Acer Nitro 5 AN515-51 model bir laptop var. Sistemimde bir adet 256 GB MICRON1100 marka SSD ve 1TB WD Black marka HDD bulunmakta. İşletim sistemim Windows 10 ve SSD üzerine kurulu.

Adobe AE kullanırken mavi ekran hatası aldım ve bilgi toplanıyor kısmı geldi, beklerken /45 civarında bilgisayar kendini kapattı ve tekrar açılmaya çalıştı. Fakat açılma esnasında resimdeki hatanın birebir aynısını aldım. Bunun üzerine BIOS menüsüne girdim fakat SSD'mi görmediğini fark ettim, bilgisayarı açabilmek için harici bir harddisk'e Windows kurulum sihirbazı kurdum ve Windows'u dahili hardisk'ime kurdum fakat bu sefer bilgisayar SSD'yi tekrar okumaya başladı fakat SSD tanımlı değildi, disk bölümünde SSD'yi görüyor fakat aktifleştir dediğim zaman g/C hatası nedeni ile işlem tamamlanamadı hatası alıyorum.

Bilgisayar kesinlikle düşmedi, hasar almadı sadece anlattığım olay yaşandı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

images.png

Merhabalar elimde Acer Nitro 5 AN515-51 model bir laptop var. Sistemimde bir adet 256 GB MICRON1100 marka SSD ve 1TB WD Black marka HDD bulunmakta. İşletim sistemim Windows 10 ve SSD üzerine kurulu.

Adobe Ae kullanırken mavi ekran hatası aldım ve bilgi toplanıyor kısmı geldi, beklerken /45 civarında bilgisayar kendini kapattı ve tekrar açılmaya çalıştı. Fakat açılma esnasında resimdeki hatanın birebir aynısını aldım. Bunun üzerine BIOS menüsüne girdim fakat SSD'mi görmediğini fark ettim, bilgisayarı açabilmek için harici bir Harddisk'e Windows kurulum sihirbazı kurdum ve Windows'u dahili Hardisk'ime kurdum fakat bu sefer bilgisayar SSD'yi tekrar okumaya başladı fakat SSD tanımlı değildi, disk bölümünde SSD'yi görüyor fakat aktifleştir dediğim zaman g/C hatası nedeni ile işlem tamamlanamadı hatası alıyorum.

Bilgisayar kesinlikle düşmedi, hasar almadı sadece anlattığım olay yaşandı. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 814040

Attığınız fotoğrafın hata ile alakası yok sadece Boot edecek disk bulamayınca Network Boot denemiş. SSD'ye gelecek olursak SSD belki fişi çekmiş olabilir varsa garantisi göndermeni tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı