G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws S5 DDR5 5200 MHz 3.990 TL

@BerkayZ87 tamamda zaten DDR4 ile tamamen uyumlu işlemciler ve Anakartlar'da piyasa da olacak. DDR5 ile DDR4 yeni nesil anakart ve işlemcilerin performans testleri ve incelemeleri sonucu DDR5 ne kadar gerekli öğreneceğiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

CL'ye bu kadar takıyorsanız gidin DDR2 RAM alın. CL'ye bakarak RAM tercihi mi yapıyorsunuz anlamadım ki. DDR4 olan 2 farklı RAM arasında CL kıyaslaması yaparsın bu mantıklı da DDR4'teki CL'ler ile DDR5'teki CL'leri karşılaştırıyorsunuz. Bir kere iki DDR nesli arasındaki güncelliklere bakın önce, sonra kalkıp CL yorumu yapın.

Fiyatlar ilk başta 200 dolar bandındaydı ama insanların aç gözlülüğü ve tüketim çılgınlıkları sağ olsun 400 doları geçti DDR5 fiyatları. Çip krizi muhabbeti de işin mezesi oldu tabi.

DDR5 önde işte demek ki CL'nin bir önemi yok iki farklı DDR sürümünde.

CL'ye bu kadar takıyorsanız gidin DDR2 RAM alın. CL'ye bakarak RAM tercihi mi yapıyorsunuz anlamadım ki. DDR4 olan 2 farklı RAM arasında CL kıyaslaması yaparsın bu mantıklı da DDR4'teki CL'ler ile DDR5'teki CL'leri karşılaştırıyorsunuz. Bir kere iki DDR nesli arasındaki güncelliklere bakın önce, sonra kalkıp CL yorumu yapın.
1636057011408.png

Umarım şu yazdığımı görmüşsünüzdür.

Geri
Yukarı