G.Skill DDR4 3600MHz RAM'ler XMP ile kaç MHz çalışır?

kaan_js

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Yukarıda belirttiğim gibi F4-3600C18D-32gtzr Kod'lu G.Skill RAM'leri almayı düşünüyorum.

Anakartım da şu şekilde: 4400(OC) destekliyor yazıyor.

XMP ile bu RAM'lerin MHz'i yükselir mi?
RAM'in sitesinde XMP2 destekliyor, anakarta göre değişim gösterir yazıyordu anlamadım.

Son düzenleme:
XMP açınca 3600 MHz olur. Ram OC yapılabilir belki ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.
@William Butcher

Eğer yanlış bilmiyorsam anakarta göre değişme olayı üst sınır ile ilgili. Sizin bahsettiğiniz ramler en fazla 3600de çalışır o.c. yapmayacak iseniz.

XMP açınca 3600 MHz olur. Ram OC yapılabilir belki ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum.
@William Butcher
Eğer yanlış bilmiyorsam anakarta göre değişme olayı üst sınır ile ilgili. Sizin bahsettiğiniz ramler en fazla 3600de çalışır o.c. yapmayacak iseniz.

Anladım hocam teşekkürler 🙏 Ben varsayılan 3600 sanıyordum. XMP açtığımızda daha yükseliyor diye tahmin etmiştim. Yanılmışım :)

Yok tam tersi maalesef. Aslında daha düşükken XMP ile yükseliyor. Bendeki 3200 mhz mesela 1600 iken 3200 oluyor XMP ile.

Anladım hocam teşekkürler 🙏 Ben varsayılan 3600 sanıyordum. XMP açtığımızda daha yükseliyor diye tahmin etmiştim. Yanılmışım :)
Ramleri sisteme ilk takınca kendi max MHz'ini vermiyor hocam. XMP açınca örnek veriyorum 2400'den kendi sınırı olan 3200'e çıkıyor. Etiketlediğim arkadaş ramler hakkında bilgili, konuyu görürse daha kesin cevap verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı