G.Skill RAM overclock yapmak mümkün mü?

Şimdi test edicem bakalım dediğin gibimi şuan pubgde ultrada ortalama 240 fps alıyorum grafik ayarlarını hiçbirşekilde değiştirmeden msi afterburner ile ikisini karşılaptırıp buraya atıcam.
İşlemciden işlemciye değişebilir, özellikle AMD işlemcilerde oluyor. Pubg farklı bir oyun Valorant kadar artmayabilir.

1.43v 3400 yapayım mı şimdi?
@BerkayZ87 hocamı bekleyin, ben stok olarak 3600 MHz olan RipjawsV modelini kullanıyorum.

Ryzen 3 1200 ile 3400 MHz yapman imkansız gibi bir şey. Çünkü Zen serisinin bellek kontrolcüsü kötü. İstiyorsan dene, şansın varsa 3400 MHz çalıştırabilme ihtimalin var tabii. Ama siyah ekranla bakışacaksındır yüksek ihtimalle.

RAM çipin 1.45-1.47V'ye kadar gidebilecek düzeyde. İstiyorsan arkadaşın dediği değeri dene. Olmazsa BIOS sıfırlarsın.

Ryzen 3 1200 ile 3400 MHz yapman imkansız gibi bir şey. Çünkü Zen serisinin bellek kontrolcüsü kötü. İstiyorsan dene, şansın varsa 3400 MHz çalıştırabilme ihtimalin var tabii. Ama siyah ekranla bakışacaksındır yüksek ihtimalle.

RAM çipin 1.45-1.47V'ye kadar gidebilecek düzeyde. İstiyorsan arkadaşın dediği değeri dene. Olmazsa BIOS sıfırlarsın.
3200 den direkt 3600 denedim görüntü alamadım bios pilinden sıfırladım 3400ü hiç denemedim artık

Ryzen 3 1200 ile 3400 MHz yapman imkansız gibi bir şey. Çünkü zen serisinin bellek kontrolcüsü kötü. İstiyorsan dene, şansın varsa 3400 MHz çalıştırabilme ihtimalin var tabii. Ama siyah ekranla bakışacaksındır yüksek ihtimalle.

Memory try it ile yapsam oluur mu acaba BIOS pilini çıkarmaya üşendim şu an.

Hocam RAM'lerin frekansları gayet yeterli işlemci zaten R3 1200 yapmaya gerek yok.

Ya aslında yeterli de Battlefield 5 oynuyorum şehir içinde objelerin çok olduğu yerlerde çok hafif donma ve kasma işi canımı sıkıyor. Rahatsız etmiyor ama çok smooth değil yani RAM frekansını arttırsam çözebilirim diye düşündüm.

Ya aslında yeterli de Battlefield 5 oynuyorum şehir içinde objelerin çok olduğu yerlerde çok hafif donma ve kasma işi canımı sıkıyor. Rahatsız etmiyor ama çok smooth değil yani RAM frekansını arttırsam çözebilirim diye düşündüm.

Hocam işlemcini değiştirmelisin.

Geri
Yukarı