G.Skill Red 2400MHz 15 CL RAM yanına RAM önerisi

raichuu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim şu an kullandığım 8 GB G.Skill'in kirmizi 2400MHz olani var. Yükseltme yapmak istiyorum ve indirimde olan bir RAM'i gördüm. Ama bu da G.Skill'in siyah olan RAM'i ve 3200 MHz: GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Eger bunu alirsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı sizce?

Bir de ekleme yapiyorum, şu anki RAM 2400MHz 15 CL kırmızı.

Linkteki 3200MHz CL16 siyah.

Sizce şu anki RAM'dan bir tane daha mı almam mantıklı, yoksa 3200 olanini mi alayaim?

Çok özür dileyerekten bir tane daha ekleme yapiyorum bide bu var G Skill DDR4 8gb 3000mhz RipjawsV F4-3000C16S-8GVRB PC Ram CL16 288pin 1.2v Kırmızı Soğutuculu | Trendyol

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim şu an kullandığım 8 GB G.Skill'in kirmizi 2400MHz olani var. Yükseltme yapmak istiyorum ve indirimde olan bir RAM'i gördüm. Ama bu da G.Skill'in siyah olan RAM'i ve 3200 MHz: GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram | ITOPYA

Eger bunu alirsam herhangi bir sıkıntı çıkar mı sizce?

Bir de ekleme yapiyorum, şu anki RAM 2400MHz 15 CL kırmızı.

Linkteki 3200MHz CL16 siyah.

Sizce şu anki RAM'dan bir tane daha mı almam mantıklı, yoksa 3200 olanini mi alayaim?
3200 almayın, zat3n öbür raminizin frekansına, yani 2400Mhz'e düşecek.
Ayrıca CL değerleri farklı olduğu için sorun yaşarsınız ve bu çok baş ağrıtır. Mavi ekranlar vs. çok can sıkar.
Ayrıca da fazla iyi bir ram alıp performansını kullanamayacaksınız ve para israfı olmuş olacak.
Yani yükseltme olmayacak.
Mümkünse kesinlikle aynısını alın.
[/URL]
Bu model olsa gerek.

3200 almayın, zat3n öbür raminizin frekansına, yani 2400Mhz'e düşecek.
Ayrıca CL değerleri farklı olduğu için sorun yaşarsınız ve bu çok baş ağrıtır. Mavi ekranlar vs. çok can sıkar.
Ayrıca da fazla iyi bir ram alıp performansını kullanamayacaksınız ve para israfı olmuş olacak.
Yani yükseltme olmayacak.
Mümkünse kesinlikle aynısını alın.
[/URL]
Bu model olsa gerek.
bende düşündüm tekrar aynisini almak ama çok saçma bi piyasa var ya stokta yok yada 3200 lerden daha pahali napicagimi bilmiyorum tam olarak birde link bozuk sanırsam

bende düşündüm tekrar aynisini almak ama çok saçma bi piyasa var ya stokta yok yada 3200 lerden daha pahali napicagimi bilmiyorum tam olarak birde link bozuk sanırsam
Markası aynı olmasa da Mhz ve CL değeri aynı bir ram bulabilirsiniz, %100 garanti veremedem de yüksek ihtimal gayet uyumlu çalışırlar. Yani illa Gskill değil, sadece öyle olsa iyi olur.

Anladim öneriniz varmi peki link olarak
Araştırınca gördüm ki 2400Mhz CL15 Ram çok zor bulunuyor, 300TL vermek insanın içinden gelmiyor çünkü. Fakat bunu bulabildim, hem kaliteli hem de 300TL değil.
Teknoloji şans işidir ama %99 sorunsur çalışır, zaten HyperX de , Gskill de iyi markalar.

Araştırınca gördüm ki 2400Mhz CL15 Ram çok zor bulunuyor, 300TL vermek insanın içinden gelmiyor çünkü. Fakat bunu bulabildim, hem kaliteli hem de 300TL değil.
Teknoloji şans işidir ama %99 sorunsur çalışır, zaten HyperX de , Gskill de iyi markalar.
Çok teşekkür ederim yardiminiz için buda sanirsam stokta yok buldum sıkıntı yok teşekkürler

Birlikte çalıştı mı ,sıkıntı çıkmadan ?
Yaşamadığım sıkıntı kalmadi daha öyle söylim çok uğraştırdı sürekli mavi ekran falan yiyordum sonra biostan güç falan verdim o şekilde düzeldi baya sıkıntılı bana soruyorsan hiç bulaşma bile derim dostum

Geri
Yukarı