G-Sync açtıktan sonra dokular yanıp sönmeye başladı

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar bugün monitörümün G-Sync özelliğini denetim masasından açtım. Akıcılık arttı ama dokular yanıp sönmeye başladı. Kapatınca tekrar normal oluyor. Neden oluyor?

Arkadaşlar bugün monitörümün G-Sync özelliğini denetim masasından açtım. Akıcılık arttı ama dokular yanıp sönmeye başladı. Kapatınca tekrar normal oluyor. Neden oluyor?
Monitörünüz G-Sync Compatible sertifikasına sahip mi? Eğer değilse yapması normal. Nvidia sertifika vermediği monitörün sorumluluğunu almıyor. Sertifikasız monitörlerde sorunsuz çalışma, sorunlu çalışma (sizinki gibi) ve hiç çalışmama ihtimali olabiliyor. Eski Samsung CFG73 monitörümde aynı sorunu bende yaşadım.

Monitörünüz G-Sync Compatible sertifikasına sahip mi? Eğer değilse yapması normal. Nvidia sertifika vermediği monitörün sorumluluğunu almıyor. Sertifikasız monitörlerde sorunsuz çalışma, sorunlu çalışma (sizinki gibi) ve hiç çalışmama ihtimali olabiliyor. Eski Samsung CFG73 monitörümde aynı sorunu bende yaşadım.
Seçilen ekran doğrulanmış değil yazıyor. Bu olabilir mi? Böyle kullanmaya devam edersem sıkıntı olur mu?
1.500 TL'lik Acer monitör bir de.
Şanssızlığın zirvesi :( .
'Kesin bir düzeltme mümkündür. Düşük Giriş Gecikmesi modunu OSD'den devre dışı bırakın ve ardından Freesync'i etkinleştirin. Voilá, bu sorun artık olmuyor, sadece bununla.' Burada çözümünü mü göstermiş? Ne diyor?

Son düzenleme:
O monitör bilgi ekranından Freesync açmayı gösteriyor hocam. Nvidia denetim masasında monitörünüz onaylanmış olarak gözükmüyorsa maalesef yapabileceğiniz bir şey yok. O şekilde kullanmak gözlerinizi yoracaktır sadece ben o şekilde kullandığım bir yıl boyunca sıkıntı yaşamadım ama gözlerimi ağrıttığı için en sonunda satıp G-Sync sertifikalı bir monitör aldım.

O monitör bilgi ekranından FreeSync açmayı gösteriyor hocam. NVIDIA denetim masasında monitörünüz onaylanmış olarak gözükmüyorsa maalesef yapabileceğiniz bir şey yok. O şekilde kullanmak gözlerinizi yoracaktır sadece ben o şekilde kullandığım bir yıl boyunca sıkıntı yaşamadım ama gözlerimi ağrıttığı için en sonunda satıp G-Sync sertifikalı bir monitör aldım.

1.500 TL'ye G-Sync sertifikalı bir monitör atar mısınız?

Sırf bu fiyat aralığında diye attım hocam yoksa kesinlikle önermiyorum. Bunu atmamın sebebi şu, kolay kolay bu fiyatlara G-Sync uyumlu monitör bulamazsınız. Bütçe arttırmanız gerekiyor.

Ölü pixel çıkabilir değil mi?

ah agam ah o sorun bende de var bilmiyordum böyle olacağını bende gamepower 20x aldım g-sync açınca ekran da siyah patlamalar oluşuyor oyun ekranında lobide oluyor oyunun içinde ise ara sıra oluyor yapacak bir şey yok öyle oynuyorum.çok rahatsız ederse de kapatıyorum

Ölü pixel çıkabilir değil mi?
Hocam yanlış anladınız o monitörü almanızı tavsiye etmiyorum. 1500 TL bütçede bulacağınız G-Sync monitörler bunun gibi kalitesiz sıkıntı çıkartabilecek monitörler olacaktır. Önerme değildi, aksine uzak durmanız için paylaşmıştım.

Geri
Yukarı