G3220 sisteme yükseltme

MertcanKlc

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:

İşlemci: Intel Pentium G3220 3 GHz.
Anakart: Gigabyte GA-H81M-S2PV
RAM: 8GB (4x2) 1333MHz
Ekran kartı: ATI Mobilty Radeon HD 4850
Harddisk: Seagate 500 GB

1000 TL bütçem var neleri yukseltmeliyim? Ekran kartı eskisi bozulduğu icin idareten bulmuştum. Oyunları kasmadan oynayabileceğim yükseltme önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
350-500 TL civarına 4. nesil i5 işlemci ve kalan bütçe ile de bulabildiğiniz en iyi ekran kartını alın. Kalacak bütçeye göre küçük bir ihtimal RX 570 bulabilirsiniz. Olmazsa da GTX 960 tarzı ekran kartları alınabilir.

İkinci elde bu iki bileşenin bulunma durumuna ve fiyatına göre de araya sıfır olarak bir de SSD sıkıştırılabilir.

2. elde güvenilir satıcı diye bir şey yok. Sonuç olarak kullanılmış bir ürün ve nasıl kullanıldığını bilemezsiniz. İ5 4460 veya i5 4590 gibi işlemciler hatta GTX 1050 veya RX 570 gibi kartlar dahi mining yapılmak için kullanılacak güçte değil bana göre. Ha ben güvenemem diyorsan 1000 TL bütçen ile sıfır bir ekran kartı alıp darboğaz da olsa performansını öyle yükseltebilirsin.

İşlemciler zor bozulur. Çalışır durumda ve güvenilir bir tane bulursanız, alabilirsiniz. Ekran kartı olarak RX serisini ikinci el almayın. Madencilik kartı olma olasılığı çok yüksek. Güzel bir indirim ve birazcık daha bütçe takviyesi ile ikinci el işlemci ve sıfır RX 570 alabilirsiniz. Ama bütçeyi zorlamak istemiyorsanız da RX 570, 580, 470, 480 tarzı kartlar dışında kalan kartlara bakabilirsiniz.

İşlemciler zor bozulur. Çalışır durumda ve güvenilir bir tane bulursanız, alabilirsiniz. Ekran kartı olarak RX serisini ikinci el almayın. Madencilik kartı olma olasılığı çok yüksek. Güzel bir indirim ve birazcık daha bütçe takviyesi ile ikinci el işlemci ve sıfır RX 570 alabilirsiniz. Ama bütçeyi zorlamak istemiyorsanız da RX 570, 580, 470, 480 tarzı kartlar dışında kalan kartlara bakabilirsiniz.
İndirimler gelene kadar para biriktirip sizin dediginiz gibi sıfır rx570 ve 2.el işlemci alacağım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı