G3258 GTX 970 Mi İ5 4460 R9 285 Mi?

Kardeşim Everest kasa zaten baştan olmamış. Bunun dışında elinde hdd var mı? Max. bütçen tam olarak nedir? Bir süre 4gb ram ile idare edebilir misin? Ultra takıntın var mı? İşlemciyi kısa sürede upgrade edebilir misin? Resimdeki sistem daha iyi olur. Ama ultra takıntın yoksa i5 4460+ gtx 960 bir sistem güzel olur.Eki Görüntüle 103674
Bu hangi site ramin fiyatı çok uygunmuş ancak kasa 500 w yetersiz geleceğini düşünüyorum

Yine Everest önermiyorum. Ne olacağı belli olmaz.

Bekletmesini mi istiyorsunuz? G3258'de sizi bekletmeyecektir. Fakat bu 2 sene sonra bazı oyunları açmakta zorlanacağı gerçeğini değiştirmez.
Evet olabilir oyle bi olasılık peki anakart nasıl belki bi kaç yıla 4690k alırım anakart yeterli olurmu peki ?

Bu hangi site ramin fiyatı çok uygunmuş ancak kasa 500 w yetersiz geleceğini düşünüyorum

Evet olabilir oyle bi olasılık peki anakart nasıl belki bi kaç yıla 4690k alırım anakart yeterli olurmu peki ?
Anakartın o sisteme iyi. Fakat daha iyi olabilirdi. Birkaç yıla belki yeni işlemciler çıkar. Onu sonra düşünürsün. Fakat yine de 4460 alıp birkaç sene sonra ekran kartını değiştirebilirsin. Bu arada kesinlikle kasayı değiştir.

Alternatif olarak böyle bir sistem de düşünülebilir hocam. Sitenin ismi sinerji.gen.tr. Gördüğünüz fiyatlara kdv dahil değil sepet toplamına ekleniyor kdv.
23002.jpg

Alternatif olarak böyle bir sistem de düşünülebilir hocam. Sitenin ismi sinerji.gen.tr. Gördüğünüz fiyatlara kdv dahil değil sepet toplamına ekleniyor kdv. Eki Görüntüle 104182
@Tristan23 bu sistemde çok iyi olmuş fakat o kasayı o fiyata nerden alabilirim adanada ? vatanda 360 lira gözüküyor 70 tl fark var

@Tristan23 bu sistemde çok iyi olmuş fakat o kasayı o fiyata nerden alabilirim adanada ? vatanda 360 lira gözüküyor 70 tl fark var

edit:sitenin ismini sonradan gördüm :) güvenilir bir site mi burası daha önce alışveriş yaptınız mı hiç ?

edit:sitenin ismini sonradan gördüm :) güvenilir bir site mi burası daha önce alışveriş yaptınız mı hiç ?
Hocam ben şahsen alışveriş yapmadım ama alışveriş yapan çok. Geçenlerde Hatay'dan bir arkadaş 4000 küsür liralık alışveriş yapmıştı. R9 380 tabanlı sistem toplama Bu konudan bakabilirsiniz. Site güvenilirdir ve o fiyatlar kdv eklenmemiş hali. Kdv sepet toplamına ekleniyor ama bu site yine diğer sitelere oranla daha uygun fiyatlara sahip.

Dostum g3258'den vazgeçin. Bu arada mağazalar dolar yükseldiği an fiyatları arttırmasına rağmen düştükten 1 gün sonra düşüyor fiyatlar. Yani anlayacağın düşer düşmez alırsan yine pahalıya gelecek. Tavsiyem aralık ayında almanız yönünde. Hükümet kurulursa dolar da normal fiyatına döner. Aralık ayında da Skylake serisinin çarpan kilidi kapalı işlemcileri geldiğinde 2000 TL'ye DDR4 sistem toplayabilirsin büyük ihtimalle. Tavsiyem aralık ayını beklemen yönünde.

Hocam ben şahsen alışveriş yapmadım ama alışveriş yapan çok. Geçenlerde Hatay'dan bir arkadaş 4000 küsür liralık alışveriş yapmıştı. R9 380 tabanlı sistem toplama Bu konudan bakabilirsiniz. Site güvenilirdir ve o fiyatlar kdv eklenmemiş hali. Kdv sepet toplamına ekleniyor ama bu site yine diğer sitelere oranla daha uygun fiyatlara sahip.
Dostum bu dediğin olabilecek birşey olsaydı 1 yılda beklerdim ancak Türkiye gibi ''gelişmekte'' olan ülkeler için bu çok zor bundan tam 1 yıl önce dolar 2,2 iken şu an 3.2 lerden bile bahsedebilecek konuma geldik 1 yılda TL Dolar karşısında %30-35 değer kaybetti. paranın bu kadar devalüasyona uğraması gelişmekte olan ülkeler için geri dönüşü çok zor bir durum.. düşse bile bundan sadece 50 60 gün önce gördüğümüz 2.60 ları görmemizi bile hayal olarak görüyorum bu akp kaldıkça.Ayrıyetten DDR4 gibi yeni teknolojilerin çokta düşeceğine sanmıyorum Skylake ve DDR4 lü bir sistem ile 4690k ve DDR3 bir sistem arasında çok farkedilebilir bir fark görmüyorum.Bu yüzden tek temennim bir an önce 3 5 kuruş bile düşse 50 100 lirayı sadece kur farkına vermemek ve bir an önce Pc ye kavuşmak. Birde r9 380 ve r9 285 arasındaki 300 tl lik fiyat farkını hissettirecek bi performans göremedim

Dostum bu dediğin olabilecek birşey olsaydı 1 yılda beklerdim ancak Türkiye gibi ''gelişmekte'' olan ülkeler için bu çok zor bundan tam 1 yıl önce dolar 2,2 iken şu an 3.2 lerden bile bahsedebilecek konuma geldik 1 yılda TL Dolar karşısında %30-35 değer kaybetti. paranın bu kadar devalüasyona uğraması gelişmekte olan ülkeler için geri dönüşü çok zor bir durum.. düşse bile bundan sadece 50 60 gün önce gördüğümüz 2.60 ları görmemizi bile hayal olarak görüyorum bu akp kaldıkça.Ayrıyetten DDR4 gibi yeni teknolojilerin çokta düşeceğine sanmıyorum Skylake ve DDR4 lü bir sistem ile 4690k ve DDR3 bir sistem arasında çok farkedilebilir bir fark görmüyorum.Bu yüzden tek temennim bir an önce 3 5 kuruş bile düşse 50 100 lirayı sadece kur farkına vermemek ve bir an önce Pc ye kavuşmak. Birde r9 380 ve r9 285 arasındaki 300 tl lik fiyat farkını hissettirecek bi performans göremedim.​

@Tristan23 r9 380 ile r9 285 arasında çok bir fark göremedim dostum ikisi aynı alt yapıya sahip ve youtube video larında 3-4 fps oynuyor sadece ve arada 300 tl fiyat farkı var bu yüzden r9 285 almayı düşünüyorum yada mağazada paraya kıyıp gtx 970 te alabilirim bilmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı