G3258 için Ucuz Performanslı Soğutucu Önerisi

1920x1080 çözünürlükte CSGO kaldırıyor ama arada nedense donuyor takılıyor işlemci ısınıp PC kullanılmaz hale geliyor kapatıp tekrar açıyorum. Şuan çareyi 3.6 olarak kullanarak buldum ama başka oyunlarda sıkıntı. Riders of Icarus diye bir oyun var. Hangi ayarda olursa olsun FPS yüksek ama arada donuyor gibi FPS düşüyor :/

1920x1080 çözünürlükte CSGO her şeyi yüksek yaptığımda PC gidiyor Ekran kartı soğuk 70 derece geçmiyor. Ama işlemci 71 üstü 80 kadar bile gidiyor zaten o zaman PC kilitleniyor :/

İşlemcin 2 çekirdekli olduğundan sıkıntı çıkarıyor olabilir oyunlarda. Sana önerim işlemciyi 2. el olarak satıp biraz daha para ekleyip İ3 4150 alman. Daha iyi bir çözüm olur. İşlemcin 80 dereceye geldinde frekans düşürüyor muhtemelen.

İşlemcin 2 çekirdekli olduğundan sıkıntı çıkarıyor olabilir oyunlarda. Sana önerim işlemciyi 2. el olarak satıp biraz daha para ekleyip İ3 4150 alman. Daha iyi bir çözüm olur. İşlemcin 80 dereceye geldinde frekans düşürüyor muhtemelen.
İşlemciyi satmayı düşünmüyorum ama hiç fan denemedim yanında kısa ızgaralı bir stock fan geldi onu kullanıyorum bence bir fan almalıyım. Arkadaşların önerdikleri arasında Akasa Venom'u almayı planlıyorum senin düşüncende güzel ama fanı denemeden direk satmayı'da istemiyorum :/ Hadi olmadı fanı İ3'e takarım

Akasa Venom almalı mıyım?

180 TL bütçem var :(

Şimdilik Akasa Venom ve Deep Cool Gammaxx S40 ile arada kaldım :/ Akasa Venom daha fazla kullanıcısı ve yorumları var ama Deep Cool fazla olumlu yorum bulamadım :(

Bence hata yapıyorsun. Almak istiyorsan al ama Deep Cool Gammaxx S40 almanı öneririm. Zararın neresinden dönersen kârdır.
Ve bu arada kardeş G3258 den kurtulmak için para toplayacağım 2 çekirdekli+2 sanal çekirdekli İ3 alacağıma 4 çekirdekli İ5 alırım :)

Ama İ5 4460 ile İ3 4150 arasında 240 TL fiyat farkı var. İ3 alman yeterli olacaktır. 2+2 olduğuna bakma, öyle olduğunu oyunlarda hissettirmiyor. 4 çekirdek performansında çalışabiliyor. Deep Cool Gammaxx soğutucular fiyat performans olarak iyidir. Akasa Venom daha pahalı ve daha performanslı. Sana önerim Deep Cool Gammaxx S40 alman. Veya soğutucu almayıp İ3 alabilirsin, daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı