G3258 ile Akasa Nero 3 uyumlu mudur?

LufleeCAT

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar,
Akasa Nero 3 soğutucu, Intel G3258 işlemci ile uyumlu mudur? 4.4 GHz'de kaç derece olur? Cevap verenlere şimdiden teşekkürler. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucunun kaç derece çalışacağı :

• Kasada kullanılan malzeme
  • Kasa içi hava sirkülasyonu
  • Kullanılan soğutucu ve fan profili
  • Termal macun - montaj işleminin doğruluğu
  • Oda sıcaklığı
  • 4.4GHZ için verilecek voltaj değerleri
gibi daha da ekleyebileceğim onlarca faktöre bağlıdır, harbiden de biz nereden bilelim kaç derecede çalışacağını :)

Uyumlu.

Ben İzmir'de yaşıyorken sen belki İzlanda'da yaşıyorsun. Nereden bilelim?
Hocam ben Eskişehir'de yaşıyorum hava sıcaklığı yazın max 35 kışın min -10 oluyor buna göre yanıtlarsanız sevinirim.

Soğutucunun kaç derece çalışacağı :

• Kasada kullanılan malzeme
  • Kasa içi hava sirkülasyonu
  • Kullanılan soğutucu ve fan profili
  • Termal macun - montaj işleminin doğruluğu
  • Oda sıcaklığı
  • 4.4GHZ için verilecek voltaj değerleri
gibi daha da ekleyebileceğim onlarca faktöre bağlıdır, harbiden de biz nereden bilelim kaç derecede çalışacağını :)
Merhaba bu yanıtınız için teşekkürler. Bilgisayarıma danışacağım ona göre alacağım :)

Döver dövmez o ona kalmış.

Evet, destekler. Ama G3258'i ileri de değiştirmeyi kesinlikle unutmayın. Ek olarak 4.4 çıkacağınız bile garanti değil. 4GHz bandında boşta 30 35 derece olur büyük ihtimalle.
Merhaba dediğiniz değiştirme süresi ortalama ne kadar?

G3258'i ileride değiştirip değiştirmeyeceğiniz oynadığınız oyunlara bağlı. Değiştirmeyi önermemizin sebebi artık oyunlardan yavaş yavaş çift çekirdek desteğinin kalkması.

G3258'i ileride değiştirip değiştirmeyeceğiniz oynadığınız oyunlara bağlı. Değiştirmeyi önermemizin sebebi artık oyunlardan yavaş yavaş çift çekirdek desteğinin kalkması.
Teşekkürler :) zaten ben pek modern oyun seven birisi değilim sadece gta 5 diğer oyunlar lol, cs go gibi oyunları oynarım.

Merhaba dediğiniz değiştirme süresi ortalama ne kadar?
G3258 yaklaşık 2-3 sene sonra ömrünü dolduracak bir işlemci modelidir. Bir furyayla, herkes ne kadar ekmek o kadar köfte oranını unuttu, çarpan kilidi açık diye çok fazla abarttı, etti, şişirdi, hava pompaladı. Herkes G3258 satın aldı, ama sonra işin ne kadar ekmek o köfte oranına göre işlediğini hatırladılar ama artık iş işten geçmişti.

Ne olursa olsun o Pentium serisi bir işlemci ve Pentium serisi Intel'in Atom dışında (günümüzde) en giriş seviyesi işlemcilerine yer ayırdığı bölüm olma değerine sahip.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı