G3258 Mi FX6300 Mü?

elifasli

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar, 1600-1700 TL'ye diğer bileşenler (işlemci ve anakart değişecek) aynı kalmak şartı ile hangi sistem daha iyi olur ? FX6300 için Asus M5A97 R2.0 anakart düşündüm. Sistemi Euro Truck Simulator 2 için toplamayı düşünüyorum. 32" LCD TV ye HDMI ile bağlamak istiyorum. Maliyeti düşürebilmek adına ekran kartında nereye kadar inebilirim ? (1920*1080P ultrada oynatabilecek). Herkese şimdiden teşekkürler.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
G3258 bence. İntelden şaşma derim. AMD'nin çok watt elektrik harcadığı, İntelin 4 çekirdekle elde ettiği performansı 8 çekirdek ile elde edemediği, çekirdek sayısı fazla olduğu içinde fazla elektrik tükettiği söyleniyor.

Tecrübem yok ama yapmayı düşünüyorum. Overclock olmadan G3258 işe yaramaz diye biliyorum.

Performansı arttırmak adına (bütçeyi çok zorlamadan) bileşenlerde değişiklik yapmama gerek var mı?

G3258 bence. İntelden şaşma derim. AMD'nin çok watt elektrik harcadığı, İntelin 4 çekirdekle elde ettiği performansı 8 çekirdek ile elde edemediği, çekirdek sayısı fazla olduğu içinde fazla elektrik tükettiği söyleniyor.

2014 yılında çift çekirdekli işlemci önermek mantıklı olmaz. Fx 6300 daha iyidir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı