G3258 Overclock Deneyimim

oyuncu12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar g3258 işlemci, h81-m plus asus anakart, g skill 4x2 ramlerini almıştım. Dün akşam sistemimi topladım bios güncellemesini yaptım. Direk overclock yaptım ancak hiçbir şekilde voltaj degerleri ile oynamadan auto' bırakarak 4.5 ghz çıktım yarım saat boyunca prime 95' te stress testi uyguladım. Maksimum işlemci sıcaklığı 51 ile 52 derece arasında gitti stok sogutucu kullanmama ragmen. Yanlış birşey mi yaptım anlamadım yani ısı yükselmedi. Akşam resimleri atacağım. 30 dakika boyunca windows tek bir hata bile vermeden çalıştı overclock yapılmışmıdır? Görev yönetici, cpu-z, aida 64 ten işlemci hızı 4500 mhz olarak görev yöneticisinde ise %100 işlemci 4.45 ghz gözüküyor olmuşmudur overclock acaba?
Parçaları topladıgım konu ise bu [Alındı] Pentium G3258 sistem | Technopat Sosyal bu konudaki sorumada yardımcı olursanız sevinirim.

.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı