G3258 sistem yükseltme

• Konuyu başlatan COLTU
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 453

COLTU

Hectopat
Daha fazla  
Arkdaşlar yakın bir zaman içinde bilgisayarımın parçalarını değiştime gereği duydum ama bu konuda çok bir bilgim yok. Bu yüzden Vatan Bilgisayara gitim ve az bilgi aldım. Şu anda kulanıyor olduğum parçalar h81m-p33 anakartı ve intel Pentium G3258 işlemci kullanıyorum. Vatan Bilgisayara gittiğimde intel core i3 8100 almayı düşünüyordum ama orda bana yardımcı olan arkadaş bu işlemci aldığında tam performansını alamayacağımı söyledi. Bunun üzerine bana daha uzun vadeli bir öneride bulundu kendisi. Önerisi A320M-S2H anakartı, AMD ryzen 3 2200G işlemci ve bunun üzerine de ayrıyeten bir 8 Gb bir RAM tavsiye etti. Sizce bu önerisi iyi mi?

Tavsiye ettiği parçaların linkleri:

Anakart :Gigabyte GA-A320M-S2H Anakart Fiyatı - Vatan Bilgisayar
İşlemci:AMD Ryzen 3 2200G Socket AM4 3.7GHz 6MB Önbellek 65W İşlemci - Vatan Bilgisayar
RAM:GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16 1.35V Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı