G3258 ve GTX 950 FPS Sorunu

monaarch

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda oyunlarda ani kasmalar donmalar oluyor fakat her zaman değil misal olarak bf 1 oynuyorum bazen hiç kasma yapmadan baya bi oynuyorum. Bazen de kasmalardan ani donmalardan oynayamıyorum, GTA 5'de ise durum biraz daha farklı. İlk 3-4 dk kasma olmadan gayet güzel oynanırken sonra yavaş yavaş kasmalar çoğalarak oynanılmaz hale geliyor, Hitman 2016 dada durum aynı oyun takıla takıla gidiyor, Hitman FPS 60'lardan birden 30'lara vs düşüyor. GTA 5 hiç oynamadığım halde oyun sabit ekranda beklerken bile ani FPS düşmeleri oluyor 50, 30'lara kadar düşüp geri çıkıyor.
  • GTX 950 2 GB
  • G3258 3.7 GHz
  • 4 GB 1333 MHz RAM
  • 1 TB HDD
  • 600W everest power
  • H81M-P33
Oyunlarda ısınmayla alakalı sıkıntı yok arkadaşlar sıcaklık 60 dereceye bile çıkmıyor. Aklıma gelen ya RAM yetersiz kalması ya da işlemcim darboğaz yapıyor. Sadece RAM yükseltsem yeter mi yoksa işlemcininde değişmesi gerekir mi yada başka bi sıkıntı mı var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı