G3258'in Ömrü Ne Zaman Biter?

enes2116

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi yeni topladım ama yazın işlemciyi i5 4690K yapmayı planlıyordum.
Ama işler istediğim gibi gitmediği için malesef bu yaz yeni işlemci alamayacağım.
Windows 10 ve DX12'nin çıkışı da bu yazmış sanırım. DX12 çıkınca G3258'in ömrü biter mi arkadaşlar.
Yani DX12 gelince bütün programlar ve oyunlar 4 çekirdek ve üzeri için mi yazılacak?

Şu anda gayet memnunum GTA 5'ide oynuyorum akıcı bir şekilde. Bir sorun yok ama bu konu kafa mı çok karıştırıyor. Biri beni bu konuda aydınlatabilir mi?

@Recep Baltaş

Arkadaşlar sistemi yeni topladım ama yazın işlemciyi i5 4690K yapmayı planlıyordum.
Ama işler istediğim gibi gitmediği için malesef bu yaz yeni işlemci alamayacağım.
Windows 10 ve DX12'nin çıkışı da bu yazmış sanırım. DX12 çıkınca G3258'in ömrü biter mi arkadaşlar.
Yani DX12 gelince bütün programlar ve oyunlar 4 çekirdek ve üzeri için mi yazılacak?

Şu anda gayet memnunum GTA 5'ide oynuyorum akıcı bir şekilde. Bir sorun yok ama bu konu kafa mı çok karıştırıyor. Biri beni bu konuda aydınlatabilir mi?

@Recep Baltaş
Bende merak ediyorum doğrusu. Acaba sisteminizde kaç gb ram var ?

Bence g3258 çok kısa zamanda bitecek diye düşünüyorum. Yani çıkacak oyunlar artık 4 çekirdek ister herhalde.

200 tl'lik işlemciye 800 tl'lik ekran kartı almışsınız. Ama performans olarak memnunsanız sorun yok.

Ekran kartını 680 Liraya uygun bulduğum için almıştım. Ayrıca işlemciyi de değiştireceğim için bu ekran kartını aldım. Hatta bütçem olsa GTX 970 alacaktım.Bu yaz değiştirmiye planlıyordum ama planlar değişti seneye anca değiştirebilirim.

Performans olarak bir sıkıntım yok şuana kadar. 4.5 Ghz'de O.C'lu işlemci belki onunda etkisi vardır darboğaz sorunu yaşamadım oynadığım oyunlarda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı