G3260 Sistem Yükseltme

Vinpredator

Kilopat
Daha fazla  
Rainbow Six Siege adlı oyunu uzun zaman boyunca çift çekirdekli sistemimle oynadım fakat yeni gelen bir güncelleme ile artık çift çekirdekli işlemci bulunan sistemlerde oyunun açılmayacağını gördüm. Bu yüzden sistemimi 4 çekirdekli bir işlemciyle upgrade etmek istiyorum. Sistemimde LGA 1150 soketli oldukça eski G3260 bulunuyor. LGA 1150 4 çekirdekli işlemcilere baktığımda cidden fiyatları çok uçuk. Bu yüzden LGA 1151 soketli bir anakart artı 4 çekirdekli bir işlemci almayı düşünüyorum. Bu yüzden sizlerden uygun fiyatlı performansı iyi öneriler bekliyorum.

Rainbow Six Siege adlı oyunu uzun zaman boyunca çift çekirdekli sistemimle oynadım fakat yeni gelen bir güncelleme ile artık çift çekirdekli işlemci bulunan sistemlerde oyunun açılmayacağını gördüm. Bu yüzden sistemimi 4 çekirdekli bir işlemciyle upgrade etmek istiyorum. Sistemimde LGA 1150 soketli oldukça eski G3260 bulunuyor. LGA 1150 4 çekirdekli işlemcilere baktığımda cidden fiyatları çok uçuk. Bu yüzden LGA 1151 soketli bir anakart artı 4 çekirdekli bir işlemci almayı düşünüyorum. Bu yüzden sizlerden uygun fiyatlı performansı iyi öneriler bekliyorum.
İşlemci+Anakart alınca RAM de alman gerekecek biliyorsun değil mi? Ve mevcut PSU sistemini besleyecek mi onu da bilemeyiz. PSU'nu ve bütçeni belirtir misin?
Adamakıllı bir üçlü kombinasyon en ucuz 1700 lira tutuyor :(
2. el i5 45xx serisi bakabilirsiniz 500 TL civarı

Son düzenleme:
İ5 3340 Alabilirsin,4 çekirdek 4 threads işlemci mutlaka iyi bir performans sergileyeceğine inancım tam.
o ekran kartı ile bunun çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

I7 4790 ve i5 4690 tavsiye ederim. Boşa anakart değiştirme 1000 liraya anakart işlemci ram alamazsın. Ayrıca bu işlemciler kötü değil sadece oyun oynayacaksan yayın render falan uğraşmayacaksan performans olarak Ryzen 5 2600 ile başa baş sayılır.

Bence İ7 4790 alıp yoluna devam et. Artan parayı da biriktirip ileride PSU, ekran kartı yükseltmesi yapabilirsen tadından yenmez o sistem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı