G402 vs Bloody v7

G402 vs Bloody v7

• G402

• Bloody v7

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

Marquezz

Hectopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bir gaming mouse alacağım ve bu ikisi arasında kaldım. Genellikle MMORPG türü oyunlar oynuyorum ama fps oyunlarda da rahat kullanmak istiyorum. Mouse tutuşum palm grip ve elim biraz büyük. Hangisini tercih etmeliyim?

@Adion hocam siz G402 kullanıcısınız bana hangisini önerirsiniz?

G402 tercih edebilirsin. Çok memnunum. Neredeyse her türlü oyunda denedim ve hepsinde de memnun kaldım. :) Benim de elim büyük ve elime gayet rahat oturuyor. Sıkıntı olmaz.

Biraz araştırma şansım oldu ve G402'deki makro ve dpı tuşları yanlışlıkla basmaya çok müsaitmiş. Öyle bir sıkıntınız oldu mu? Tuşların konumu iyi mi? Ve ağırlık olarak eli yoruyor mu?

Sol kliğin yanındaki 2 tuş biraz yumuşak olduğundan yanlışlıkla basmaya müsait gibi duruyor. Fakat ben böyle bir sorun yaşamadım. Ha, olur da sen yaşarsan onlara DPI dışında farklı bir şey atarsın, sorun olmaz. Bunun dışında tuş yerleri bence harika, ağırlık da yeterli düzeyde. Eli yormuyor ancak terletiyor. En büyük eksisi bu bence.

Terletme derken aşırı düzeyde elin ıslanması mı yoksa hafif nemlenmesi mi? Çok rahatsızlık veriyor mu? Uzun süreli kullanıma (5-7 saat) uygun mu?

Hafif nemlenme. O da sadece avuç içinde oluyor. Parmaklarda bir şey olmuyor. Uzun süreli kullanım için uygun. Yani o şekilde de kullanılabilir. Fakat hangi fareyi alırsanız alın, arada bir eli dinlendirmekte fayda var. 5 dakika bile olsa hava alması şart. :)

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sanırım tercihim G402 olacak. Black Friday dolayısıyla amazonda indirime girmiş, alacaklara tavsiye ederim. Eğer indirimi kaçırırsam bütçeme uymadığı için Bloody v7 alacağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı