G41 sisteme E8600 mü, Q9550 mi?

Tam da 1030a para biriktirmeyi düşünürken hem Q9550'nin hem de 1030'un sistemime uygun olmadığını öğrenince ne yapacağım şu an bilemiyorum. Sizce şu an ne yapmalıyım? @Kaleo @228522
1030 sisteminize uygun ama Q9550 uygun değil. Uyumlu olan en güçlü işlemci Duo serisinin en yüksek işlemcisi olacaktır. Bu serinin son işlemcisi bile maalesef GT 1030 kartını beslemez. Üzülmenize gerek yok, en güçlü Duo işlemciyi takabilir ve yanına GT 730 veya GTX 290 gibi bir kart alabilirsiniz.

Bu zamanın kuruna göre ne kadar para lazım olur?

YouTube'da 1030 ile E8600 videolarına denk geldim oynatıyor ama tam verim almıyor sanırım. GT 730'un 1030a göre yakın fiyat bandında olup 1030 daha iyi olması diğer arkadaşın da dediği gibi bilgisayara ölü bir yatırım olacaktır büyük ihtimalle en iyisi sanırım hiçbir şey yapmamak ilgi ve cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim başka bahara inşallah @Kaleo @228522 @Michal Krizo

O bilgisayarcı da size iyi kazık atmış

Bilgisayarcı i3 olan İşlemcimi ve anakartımı değişti yeni Afox anakart ve Intel Core Duo taktı ikisine 450 lira para verince şu an anakartımı satarsam zararda olacağımı hissediyorum.

Önceki konunda da söyledim, destek listesinde Core 2 Quad serisi yazmıyor. Takabileceğin en iyi işlemci Core 2 Duo'da E8600 iken Pentium Dual Core serisinde ise E6800 olacak. Yapabilirsen anakart ve işlemciyi elden çıkarmaya bak, çok zarar etmeden. Hatta mümkünse bilgisayarcıya iade et ve paranı al. İkinci elden çok güzel anakartlar bulunabiliyor. Xeon bile takarsın üstüne Overclock da yaparsın.

üstünden çokça süre geçtiği için iade alacağını sanmıyorum.

Ortalama bir APU sistem zamanın kuruna göre 2500 TL.

Arkadaşın teknik bilgisi az gözüküyor, Xeon için soğutma sistemini geliştirmesi gerecektir. Bence en mantıklı seçim Q9550 olacaktır, hem bu yılda 2 çekirdekli işlemci kullanılmaz.

Yanlış Q9550 95 Watt E5450 80 Watt.
C2Q destekli gözüküyor kendi sitesinde.

Yanlış Q9550 95 Watt E5450 80 Watt.
C2Q destekli gözüküyor kendi sitesinde.
attığınız tam olarak benim anakartıma benziyor fotoğrafı var ama çok tozlu diye buraya atmak istemedim bu sonuca göre ne yapmalıyım

Attığınız tam olarak benim anakartıma benziyor fotoğrafı var ama çok tozlu diye buraya atmak istemedim bu sonuca göre ne yapmalıyım.

G41 anakartlar C2Q destekler ödünç işlemci alma şansınız varsa deneyin derim.

G41 anakartlar C2Q destekler ödünç işlemci alma şansınız varsa deneyin derim.
ödünç bulabilirsem evet denerim teşekkür ederim.Eğer olursa Q9550nin yanına hangi ekran kartı gider eğer olmaz ise E8600ün yanına hangi ekran kartı gider ?

R7 240 daha da bütçeniz var ise GTX 560 650 güzel gider.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…