G4400 sistemde SSD ve RAM yükseltmesinden sonra performans düşmesi

Cyberbux

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
1 hafta önce bilgisayarıma kıyak geçtiğimi, eskisinden daha iyi olacağını düşünerek Kioxia 500GB SSD ve 8 GB G.Skill Aegis RAM eklentisi yaptım. Şu an 16 GB RAM var.
MS 7A74 (B250M Pro VD) anakart.
Pentium G4400 3.30GHz 2CPU işlemci.
WD Blue 1TB hard disk.
16 GB G.Skill Aegis RAM var.
NVIDIA GeForce 1050 ekran kartım var.

SSD ve +8 GB RAM yokken daha stabil çalışıyordu bilgisayarım. Şaşırabilirsiniz ama sıkıntısız LoL yayını yapabiliyordum. Ben de daha iyi olması için bir şeyler eklemek istedim yavaş yavaş. İşlemciyi değiştireceğim ama şu an dolardan ve durumlardan ötürü biraz ertelemek durumundayım. Mümkünse biraz daha düşük performansta ama stabil bir sistemim olsun istiyorum. Video izleyerek çok fazla ayar yaptım. Bu 10'lara düşen FPS'im 70-75 arasına çıktı. Ama bir günü bir gününü tutmuyor bilgisayarımın, camdan aşağı ya kendimi atacağım ya da bilgisayarı :D Her yayında bir sıkıntı çıkıyor kapatmak zorunda kalıyorum. :( SSD'yi yanlış kurmuş olabilir miyim diye düşünüyorum. Temiz kurulum öneriyorlar ama zaten tüm benliğim ile videoyu izleyerek yapıyorum hiçbir detayı atlamadan. Yine aynısı olacak yani. Sorunum o mu onu bile bilmiyorum. Lütfen yardım edebilir misiniz? Videolar bitti. İzlemediğim şey kalmadı. OCCT testi yapacaktım ama güç kaynağım kötü bir sınıftan diye biliyorum. Bir de elime yüzüme bulaştırmaktan korkuyorum. Etiketler umarım işe yarar, çok güldüm :D

Geri
Yukarı