G4560 ve R7 240 Sistem Toplama

MustafaÖzcan

Decapat
Şu anda kullandığım bilgisayarın anakartı yandığı için babamdan da çok fazla destek alamadığım için çok düşük bütce ile bilgisayar toplamak istedim
  • Anakart - MSI B250M PRO-VD Intel B250 Soket 1151 DDR4 2400MHz Micro-ATX Anakart
  • İşlemci - Intel Pentium G4560 Soket 1151 3.5GHz 3MB Önbellek 14nm
  • Ekran Kartı - Msi R7-240 2gb 128bit
  • Ram - Kingston HyperX Black 8GB 2400Mhz DDR4
  • Harddisk - Seagate Barracuda 1TB 7200rpm
  • Güç Kaynağı - Aerocool 400W VX PLUS Serisi Aktif PFC
Eksik veya fazladan koyduğum bir şey var mı? Veya parçalar birbiri ile uyumlu mu? Ona göre parça parça yavaş yavaş almaya başlayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
B250M yerine daha ucuz H110M tercih edebilirsiniz. R7 240 yerine başka bir ekran kartı tercih edebilirsiniz. Tam bütçe nedir ve sıfır mı alacaksın tüm parçaları?
B250M yerine daha ucuz H110M tercih edebilirsiniz. R7 240 yerine başka bir ekran kartı tercih edebilirsiniz. Tam bütçe nedir ve sıfır mı alacaksın tüm parçaları?

Çözüm
Fiyat konusunda şu an her şeyden kısarak yazın elimde bi bilgisayar olsun istiyorum ve kasım ayına doğru sisteme i3 8100 almayı planlıyorum. Ekran kartı konusunda ise ben önceden almıştım zaten r7-240'ı şu anki ekran karti fiyatlari yüksek olduğu için bi süre bununla idare edip ilerde ekran kartını da yükseltmeyi amaçlıyorum.
Fiyat konusunda şu an her şeyden kısarak yazın elimde bi bilgisayar olsun istiyorum ve kasım ayına doğru sisteme i3 8100 almayı planlıyorum. Ekran kartı konusunda ise ben önceden almıştım zaten r7-240'ı şu anki ekran karti fiyatlari yüksek olduğu için bi süre bununla idare edip ilerde ekran kartını da yükseltmeyi amaçlıyorum.
Pardon i3 7100*

Son düzenleme:

Pardon i3 7100*

i3-7100 ile G4560 arasındaki fiyat farkı çok ise kesinlikle G4560 alın. Aralarında FPS farkı yok denecek kadardır. G4560 ile birlikte RX 460 - RX 560 veya GTX 1050 - GTX1050Ti kullanırsanız gayet güzel olur. Temiz uygun fiyata ikinci el bir kart bulunabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı