G4560 ve RX 560 sistem donma ve restart sorunu

Hayaku

Kilopat
Daha fazla  
  • Asus B150M Pro Gaming
  • HyperX 2133 4 GB RAM
  • Gigabyte RX 560 2 GB
  • Intel G4560
  1. Bilgisayarı ilk çalıştırıp gerekli driverları yüklerken Intel entegre grafik sürücüsünü yükleyemedim, sürekli "böyle bir donanım algılanamadı" şeklinde error aldım.
  2. AMD'nin programını kurdum ardından Gigabyte'in Aorus programını kurdum, oyunlara girdim bir de ne olsun, CS:GO ve LoL'de FPS 30. Daha sonra AMD'nin programını silip sadece Aorus'la denedim düzeldi, 150-200 arası FPS aldım.
  3. Bilgisayar olur olmadık yerde donuyor
Oyunda da oluyor normal internette gezinirken de oluyor ve power tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum.
PC'yi tekrar açtıktan sonra masaüstündeki klasörlerin dizilimi değişmiş hepsi sol tarafta hizalanmış oluyor, ayrıca bazen ekranda 2 saniyelik görüntü kesilmesi oluyor bazen aniden bembeyaz olup tekrar düzeliyor.

Bu sorunlar durumunda benim hangi parçalarım sıkıntılı? Hepsinin garantisi var.

Lütfen yardımcı olun. Günde 2- 3 kere donuyor bilgisayarım.

Edit: Bazen de Windows Unexpected Store hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı ilk çalıştırıp gerekli driverları yüklerken Intel entegre grafik sürücüsünü yükleyemedim, sürekli "böyle bir donanım algılanamadı" şeklinde error aldım.
Harici ekran kartı varken, dahili onboard GPU'yu kullanamazsınız. Donanım algılanmaması normal.
  1. Bilgisayar olur olmadık yerde donuyor
RAM yetersiz geliyor olabilir. Herhangi bir hata alıyor musunuz? PSU nedir?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı