G4560 ve RX470 Sistem Toplama

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, tercih ettiğim ikiliden de anlayacağınız üzere bütçem yüksek değil, olabildiğince ucuzlatmaya çalışıyorum sistemi o yüzden lütfen üstüne şu kadar koy şunu al tarzında tavsiyeler vermeyelim. Sistem aşağıda gördüğünüz gibi, parça uyumları, kaliteleri ve F/P oranları bakımından görüş ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Anakart: Msi B150M Pro VDH
İşlemci: Intel Pentium G4560 3.5 GHz
Ekran Kartı: Msi AMD Radeon RX470 4GB
RAM: Kingston HyperX Fury 8GB
SSD: Corsair Force LE 120GB
HDD: WD Caviar Blue 1TB 7200RPM
Kasa: Dark Hexagon
Güç Kaynağı: Aerocool VX Serisi 500W
Monitör: ViewSonic VX2257-MHD

Monitörle birlikte yaklaşık 3000 TL'ye toplanabiliyor sistem şu anda.
Ayrıca danışmak istediğim birkaç konu var:
1- İlk defa sistem toplayacağım montaj, sistem kurulumu vb. konularda çok zorluk çeker miyim?
2- G4560'ın zorlanacağını biliyorum, bunun için RAMleri ve anakartı 2400 MHz yapmak işlemciyi rahatlatır mı? Rahatlatırsa uygun fiyatlı anakart ve RAM önerebilir misiniz?
3- Gereksiz pahalı ya da fazla kalitesiz gördüğünüz parçalar var mı?

Biraz uzun bir konu oldu kusura bakmayın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa sistem toplıyacaksan sistem toplama videolarına bol bol izlemeni tavsiye ederim.Videolarda ki adımları tek tek yavaş yavaş uygula.RAM hızını arttırarak işlemciye binen yükü azaltamassın sistemin dengeli bütçende sınırlı madem gayet iyi durumda şuan.Gereksiz veya pahalı parça bence bulunmamakta.

Anakart için bios güncellemesi gerekiyormuş sanırım, zor bir şey mi bu güncellemeyi yapmak? Satarken güncellemesi yapılmış olarak satan bir yer veya marka biliyor musunuz? Ya da güncelleme gerektirmeyen bir anakart önerebilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı