G560 için anakart ve RAM tavsiyesi

2001

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben 2 hafta önce Asrock H110M R.3 anakart İntel G4560 işlemci ve 8 GB 2133 RAM almıştım.

Intel Kaby Lake G4560 3.5GHz İşlemci + Asrock H110M 2133MHz DDR4 Anakart + Team ElitePlus 8GB DDR4 2133MHz Bellek - İşlemci + Anakart + Bellek - Avantajlı Paketler - Bilgisayar Bileşenleri

Şimdi aklım çok karışık bilgisayardan gayet memnunum ancak bütçem buna müsait olduğu için bu paketi almıştım. Şimdi Anakartı değiştirsem oyunlara performans yönünden bir artısı olacak mı ? işlemciyi değiştirmeyeceğim çünkü yeterince hatta fazlasıyla bana yetiyor ancak ileride belki i5 alırım. Anakart B250M alsam RAM'i 2400 yapsam oyunlarda bana katkısı olur mu ? veyahut sadece Anakartı değiştirip aynı RAM'den 1 tane daha alıp 16 GB yapsam bir etkisi olur mu ? bunu öğrenmek istiyorum. Şu an aklım çok karışık keşke almasamıydım diyorum ancak kötü olduğu için değil 1 tık üstünü alsam performans farklı olurmuydu diye düşünüyorum.oynadığım oyunlar CS:GO , LOL , ETS 2 , H1Z1 , gibi online oyunlar. Ekran kartı MSI RX 460 4 GB. Öbür ay 1 RAM daha alıp 16 GB yapacağım. Fikirlerinizi sunarsanız çok memnun olurum bir de belirtmek istediğim bir konu var Ben AMD kullanıcısıydım 3. kez işlemci yanınca soğudum artık İntel'e geçmek istediğim için bu parçaları aldım elimde DDR3 16 GB RAM MSI 970 Gaming Anakart mevcut duruyor öyle bir köşede.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değiştirip RAM 2400 yapmak size bir şey katmaz. Keşke ekran kartını elinizdeki DDR3 parçaları da satıp RX 570 falan yapsaydınız.

yorumun için teşekkür ederim. ekran kartım elimde vardı uzun süre önce almıştım.sadece ram+işlemci+anakart aldım . elimdeki parçaları satabileceğim bildiğin bir yer var mı ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı