GA-A320M-S2H "BIOS ID check error" hatası

Umut68

Centipat
Anakartım: GA-A320M-S2H.

Şu anki BIOS surumu F24.

Gigabyte'ın sitesine GA-A320M-S2H rev 1.1 yazıyorum, rev 1.X çıkıyor.

Bende 1.X olarak güncel versiyon F50'yi FAT32 formatında biçimlendirip filasa attim BIOS'a girdim Q flash a tıkladım.

F50'yi seçip Update BIOS dediğimde:

20200309_200226.jpg

BIOS ID check error, BIOS kimliği kontrolü hatası alıyorum. Yardımcı olur musunuz sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende benzer bir sorun yaşamıştım, aynı anakartla. Ancak benim aldığım hata mesajında "Geçersiz BIOS görüntüsü" yazıyordu.

Sorunu bu şekilde çözdüm;
Sorunu Gigabyte APP Center ile çözdüm.

Çözüm:
  • Anakartın kendi sitesinde, ''Utility'' başlığı altında bulunan APP Center'i indiriyoruz ve kuruyoruz.
  • Aynı şekilde anakartın kendi sitesindei ''BIOS'' başlığı altında bulunan F40 ve F50 sürümlerini indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyaların içerisinde bulunan .F40 ve .F50 uzantılı dosyaları masaüstüne atıyoruz.
  • APP Center uygulamasını açıyoruz, sağ üstte bulunan ''LiveUpdate''e tıklıyoruz. Biraz bekledikten sonra karşımıza bazı araçlar çıkıyor. ''@ BIOS''u seçiyoruz ve ''Update''e tıklıyoruz.
  • İşlem bitince sağ üstte bulunan ''Switch Page''e tıklıyoruz. ''Gigabyte APP's'' başlığı altında bulunan ''@ BIOS''u açıyoruz.
  • Yukarıda bulunan sekmelerden ''Update from File'' kısmına geliyoruz. ''Browse''a basıyoruz ve ilk önce F40 sürümünü seçiyoruz. Ardından sırasıyla ''Next, Next, OK ve Yes'' butonlarına basıyoruz.
  • Ortalama 10 dakika sonra işlem bitiyor ve yeniden başlatmayı seçiyoruz. Sistem 2 kere yeniden başlıyor.
  • Aynı işlemleri F50 sürümü için de yapıyoruz.

Konu kapanabilir :)

Sizin sorununuzu çözer mi bilmiyorum ancak yine de deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı