GA-P31-DS3L BIOS sürümü güncellenmeli mi ?

Joe-Mert

Decapat
Başlıkta'da belirttiğim gibi sorum çok kısa, herhangi bir sorunum yok sadece soruyorum acaba güncellemeli miyim diye.
BIOS sürümüm ve yeni BIOS sürümleri ektedir.

383314

383315

Bu arada böyle birşey fark ettim şuanda gerçektende sadece 1.79GB RAM'mi kullanabiliyorum ?
383324

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    621 bayt · Görüntüleme: 50
  • 2.PNG
    2.PNG
    10,9 KB · Görüntüleme: 30
  • 1.PNG
    1.PNG
    621 bayt · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Bios güncellemeleri çok önemlidir. Sistemin temeli oluşu sebebiyle ve istikrar ile karalılık sağlığı açısından göz ardı edilmemelidir. Güncellemeyi yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Tablodaki Ram kullanımınız doğruyu gösteriyor. Toplam Ram miktarınız biraz düşük olduğu için, sistem boşa o kadar çıkartabilmiş.

Bios güncellemeleri çok önemlidir. Sistemin temeli oluşu sebebiyle ve istikrar ile karalılık sağlığı açısından göz ardı edilmemelidir. Güncellemeyi yapmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Tablodaki Ram kullanımınız doğruyu gösteriyor. Toplam Ram miktarınız biraz düşük olduğu için, sistem boşa o kadar çıkartabilmiş.
Nasıl yani ben şuan sadece 1.79GB RAM'mi kullanabiliriyorum ? MSI Afterburnerden oyun testlerimde 3700MB ram falan kullanıldığı gösteriyor ? Son olarak o son BIOS sürümünü indirip flasha nasıl atıcam, herhangi bir uygulama kullanmalımıyım?

Msi Afterburner gibi programlar her zaman doğruyu göstermeyebilir. İkinci veya üçüncü parti uygulamaların verdiği bilgiye çok da itibar etmemek lazım. İşletim sisteminiz, olanı göstermiş size zaten. Bence en sağlıklı bilgi o. Zaten totalde 4gb Ram'iniz var. 3.70gb Ram'i, sistem nasıl oyuna versin? Hadi vermiş olsa kendisi ne kullanacak ? Yani o bilgi çok da sağlıklı değil kanımca.
Bios dosyasını indirdikten sonra flasha atmak için herhangi bir program kullanmanıza gerek yok. Dosyayı direk flashın içine atabilirsiniz. Kullanacağınız flash temiz olsun yeterli. Hatta dosyayı içine atmadan önce biçimlendirebilirseniz daha iyi olur. Biosunuzdaki yerleşik Q-Flash özelliğiyle güncellemenizi yapabilirsiniz.

Msi Afterburner gibi programlar her zaman doğruyu göstermeyebilir. İkinci veya üçüncü parti uygulamaların verdiği bilgiye çok da itibar etmemek lazım. İşletim sisteminiz, olanı göstermiş size zaten. Bence en sağlıklı bilgi o. Zaten totalde 4gb Ram'iniz var. 3.70gb Ram'i, sistem nasıl oyuna versin? Hadi vermiş olsa kendisi ne kullanacak ? Yani o bilgi çok da sağlıklı değil kanımca.
Bios dosyasını indirdikten sonra flasha atmak için herhangi bir program kullanmanıza gerek yok. Dosyayı direk flashın içine atabilirsiniz. Kullanacağınız flash temiz olsun yeterli. Hatta dosyayı içine atmadan önce biçimlendirebilirseniz daha iyi olur. Biosunuzdaki yerleşik Q-Flash özelliğiyle güncellemenizi yapabilirsiniz.
Teşekkürler ve tekrardan merhaba, bir sorum olucak ama biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim.. Şuanda sahip olduğum HDD WD3200JB 320GB bunu yeni bir HDD veya WD BLACK ile değiştirsem oyunlarda performans artışı yaşarmıyım ? Yaşarsamda ne kadar fark eder ve şuan sahip olduğum GA P31 DS3L ile uyumlumudur ?
Yani sizin dediğinize göre burdaki RAM değeri yanlış demi ?

384709

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı