Galax RTX 2060 1-Click OC Ekran Kartının Fanı Değiştirilebilir mi?

Makaleler
1
Galax RTX 2060 1-Click OC ekran kartı kullanıyorum. Kasamı kötü seçtiğim için ilk satın aldığım zamanlar bile çok ısınıyordu. Kapağını çıkararak geçici de olsa bu sorunu çözdüm. Şimdilerde ise orta seviye oyunlarda bile kartım 75-80 derecelere çıkıyor. Yüksek grafiklere sahip RDR 2 gibi oyunlarda da 90 derecelere geliyor bazen. Ekran kartı fanı çift fanlı. Termal macununu da 2 yıldır değiştirmedim. Bu kartıma ekstra 3 fanlı olan bir soğutma sistemi takabilir miyim? Yoksa sadece macunu değiştirmem yeterli olur mu?

Galax RTX 2060 1-Click OC ekran kartı kullanıyorum. Kasamı kötü seçtiğim için ilk satın aldığım zamanlar bile çok ısınıyordu. Kapağını çıkararak geçici de olsa bu sorunu çözdüm. Şimdilerde ise orta seviye oyunlarda bile kartım 75-80 derecelere çıkıyor. Yüksek grafiklere sahip RDR 2 gibi oyunlarda da 90 derecelere geliyor bazen. Ekran kartı fanı çift fanlı. Termal macununu da 2 yıldır değiştirmedim. Bu kartıma ekstra 3 fanlı olan bir soğutma sistemi takabilir miyim? Yoksa sadece macunu değiştirmem yeterli olur mu?

Hocam RTX 2060 için çok fazla ama yüksek ihtimal termal macun değiştirin düzelir ben alalı 2 ay oldu 78'i geçmiyor.

Macunu değiştirmişken fanı da değiştir bence garanti olsun ancak bu arada OC kartlarda o sıcaklık değerleri fena sayılmaz, değiştirmene gerek yok bence 100 dereceye kadar kartlar bozulmuyor diye biliyorum nvidia ve amd nin resmi açıklamaları bu şekilde. 95 dereceyi geçmiyorsa masraf etmene gerek yok bence.

Geri
Yukarı