Galax RTX 4070 Ti alınır mı?

4070 Tİ 3090'dan daha iyi. Sırf VRam için 3090 almaya gerek yok.
Saf güç olarak aynılar bu arada. 12GB VRAM de şu anda bile Hogwarts Legacy gibi oyunlarda 12GB VRAM sınırına yaklaşılıyor. 12GB VRAM in ömrü pek uzun değil.

Saf güç olarak aynılar bu arada. 12 GB VRAM de şu anda bile Hogwarts Legacy gibi oyunlarda 12 GB VRAM sınırına yaklaşılıyor. 12 GB VRAM'in ömrü pek uzun değil.

Legacy optimizasyon özürlüsü bir oyun. Evet 12 GB ömrü çok uzun değil ama artık her şey saf kas gücü değil. Teknolojiler de önemli artık. DLSS olmadan hemen hemen aynılar ama DLSS 3 çok fazla fark attırıyor 3090'a.

Legacy optimizasyon özürlüsü bir oyun. Evet 12 GB ömrü çok uzun değil ama artık her şey saf kas gücü değil. Teknolojiler de önemli artık. DLSS olmadan hemen hemen aynılar ama DLSS 3 çok fazla fark attırıyor 3090'a.

Legacy çıkışta sorunluydu biraz düzeltildi, artık yeni oyunlar böyle olacak onu geçtik diyelim RE4 remake var arkadaşım 12 GB VRAM ile 2K Max'da oynamıyor çöküyor oyun.

Çerez gibi gitmiyor artık, örneğin 3070 ile 6800 aynı fiyattaydı zamanında halen eşit fiyata satılıyor 2. El'de.
Katılmıyorum. Kendim de Facebook gruplarında takip ettiğimden ve bu işin içinde olduğumdan hiç zannettiğiniz gibi değil. İstisnalar olabilir.

3090’nı alınca yüksek güçlü PSU’ya ihtiyacınız var elektriği emiyor. Zaten daha çok 4k’ya hitap eden bir kart. Yeni teknoloji her zaman bir adım önde gider 4070Ti alın yolunuza bakın. Tabi eğer 4k oynamayı düşünüyorsanız o zamanda uzak durun 3090 yahut 4080 alın derim.

Son düzenleme:
Katılmıyorum. Kendim de Facebook gruplarında takip ettiğimden ve bu işin içinde olduğum hiç zannettiğiniz gibi değil. İstisnalar olabilir.

3090'nı alınca yüksek güçlü PSU'ya ihtiyacınız var elektriği emiyor. Zaten daha çok 4K'ya hitap eden bir kart. Yeni teknoloji her zaman bir adım önde gider 4070 Ti alın yolunuza bakın.

Dostum şimdiye kadar 15-20 kart alıp satmışımdır 3000/6000 serisinden, sıfır fiyatları aynı ise 2. El fiyatları da aynı. Sadece ROG gibi modeller enayi avlama fiyatına.

Dostum şimdiye kadar 15-20 kart alıp satmışımdır 3000/6000 serisinden, sıfır fiyatları aynı ise 2. El fiyatları da aynı. Sadece ROG gibi modeller enayi avlama fiyatına.

Kendim de aldım sattım dostum benim edindiğim tecrübe bu yönde ama seninkine de saygı duyuyorum tabii ki.

Geri
Yukarı