Galaxy A20S'in durduk yere şarj almaması

mr2cm

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 yıldır Samsung Galaxy A20s kullanıyorum dün durduk yere şarj almamaya başladı. Birkaç saat hiç şarj almadı gece yarısı olunca şarj almaya başladı 1 saat sonra yine şarj almadı. Belki sistemsel bir sorundur diye ilk başta ayarlarını sıfırladım, öyle olmayınca tamamen fabrika ayarlarına döndürdüm, olmadı. Telefonun şarj yerini diş fırçasıyla iyice temizledim, yine olmadı. Sonraki gün ne göreyim telefonda birisiyle konuşurken artık sesimde karşıya gitmiyor sadece hoparlöre alınca gidiyor. Durduk yere telefon bozulmaya başladı. (Telefonumu hunharca kullanan biri değilimdir.)
Şimdi bir anda aklıma geldi telefonun şarj yerini temizlerken şarj girişinin hemen yanında olan küçük delikleri de temizledim belki toz kaçmıştır diye sanırım telefonu tamir etmeye çalışırken mikrofonu da bozdum ama hala durduk yere neden şarjın bozulduğunu anlamadım. Belki de kullanmaktan yıpranmıştır sonuçta insan yapımı (birkaç kere telefonum böyle şarj almamazlık yapmıştı ama 2 3 dk sonra geçmişti bu sefer kalıcı oldu). Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı