Galaxy A70 Arandığında Ulaşılamıyor

Birkaç gündür daha 8 aylık olan Galaxy A70 telefonumda 4.5G internet falan olmasına rağmen arayan kişiler bana ulaşamıyor, ulaşılamıyor diye belirtiyor. Telefon çekiyor gözüküyor. 4.5G internet var, her şey tamam.
Sorunun kaynağı nedir sizce?

Telefonu bayağıdır geceleri yatmadan önce uçak moduna alırım, uyanınca çıkarırım veya şarj ederken uçak moduna alırım. Yani düzenli olarak. Uçak modunun hiçbir zararı olmadığını okuduğum için böyle davranıyordum ama acaba bu mu zarar veriyor? Diyelim ki veriyor, o zaman 4.5G internet de böyle hızlı olmazdı hatta internet de hiç olmazdı. Başka bir sorun var gibi. Sizce nedir bu sorunun kaynağı?
Bu arada hattım Turkcell. Yaşadığım yerde böyle çekmeme ulaşılamama gibi bir durum hiç olmadı.
Bir de denedik; evden biri beni arıyor, ulaşılamıyor diyor, peşine ben arıyorum, biraz geç de olsa telefon çalıyor. Aramada da sıkıntı yok ama geç düşüyor çağrı.

Son düzenleyen: Moderatör:
VoLTE olayı değil. Tamamen operatörlerin berbat ötesi 4.5G şebekesinden kaynaklı. Hücresel veri ayarlarından WCDMA/GSM/LTE seçeneğini WCDMA/GSM seçin. Bu işlem 4G'yi devre dışı bırakıp sorununuzu çözecektir.

Geri
Yukarı