Galaxy Ace 2 Nasıl Hızlandırılabilir

• Konuyu başlatan Floydian
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 867
F

Floydian

Ziyaretçi
Bir arkadaşım için soruyorum. Jelly Bean güncellemesinden sonra telefon çok kasar, takılır olmuş. Normal durduk yerde bile takılıp kalıyor ve bataryayı çıkarmak gerekiyor. Son çare root, onun dışında neler yapılabilir ?

Aynı telefon bende var. O telefonun çilesini iyi bilirim. Rom atmaktan başka yolu yok. Ya 2.3.6 Gingerbread'a dönecek yada güzel bir custom rom yükleyecek. Ama Gingerbread'ın da görünüşü kötü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabi. Root demek yapılacak her iş için izin almak demektir. Root yetkisi yaptıktan sonra custom rom kernel yükleyebilirsiniz.

Ben yapmayacağım ve yapacak kişi de neredeyse hiç anlamıyor. Gerçi ben de yapabilirim nispeten daha bilgiliyim ama öyle büyük bir sorumluluk almak da istemiyorum. Dediğim gibi pek bilmediğim için; riskli, garanti kapsamından çıkartıyor gibi şeyler duydum. Ne kadar doğru ?

Özetle, daha önce hiç elime değmedi bu tür işler android ile ilgili. Büyük ihtimalle bir rehber ile falan altından kalkarım ama yine de sorayım zor, uğraştırıcı ve/veya riskli bir işlem mi ?

Aynen öyle şiddetle tavsiyemdir. Custom Rom yükledikten sonra performans bayağı bir arttı ve şarjı daha uzun süre gitmeye başladı.
Ama iyice araştırmadan bu işlere bulaşma.

Aslında işi bilirsen kolay. Root işi garantiden çıkarabilir, ama orjinale dönersen problem olmaz. Pek zor bir işi de yok aslında, dediğin gibi araştırırsan halledersin. Ama tabi dikkat etmen lazım rom yüklerken, brick olursa orjinale dönmen gerekiyor. Yoksa telefon Samsung yazısında kalır hep.

Konuyu telefondan gördüm hemen bilgisayara geçtim, senin için geldim. :D :D ROM'ların delisiyimdir. Garanti işine gelirsek, garantiden çıkıyor ancak Stock ROM atınca geri dönüyor. Kii Android kolay kolay bozulmaz korkmayın. ROM için ROOT'a gerek yok, Odin'den CWM yüklediniz mi gerisi kolay. :D Eğer yapacaksanız ayrı bir konu açın, ve hemen yapmaya başlayalım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı