Galaxy Grand Neo "Ağda kayıtlı değil" hatası

arr05

Hectopat
Yer
Tanrı Dağı
Daha fazla  
Arkadaşlar, Samsung cihazımda bu hatayla karşılaşıyorum, birçok yöntemi denedim. Yeniden başlattıktan sonra biraz kullanıyorum, 20 dakika sonra internet kesiliyor ve arama yapmaya çalıştığım zaman aynı hatayı alıyorum. Ne yapmam gerekir?

Telefona Factory Reset atmayı denediniz mi?

Telefonu resmi bir satıcıdan mı aldın yoksa ikinci el ya da mahalle telefoncusu gibi bir yerden mi? Çünkü imei atılmadan şüphelendim.

Hocam imei sorgulaması yapar mısın? Ne yazıyor orada?

Bu sorun eski samsung cihazımda da oluyordu. SIM kart algılamadığından oluyordu genelde. İyice yerine oturduğundan emin olur musunuz?

IMEI sorgulatmayı yaptım IMEI'de sorun yok arkadaşlar.

Telefonu resmi bir satıcıdan mı aldın yoksa ikinci el ya da mahalle telefoncusu gibi bir yerden mi? Çünkü IMEI atılmadan şüphelendim.

Hocam IMEI sorgulaması yapar mısın? Ne yazıyor orada?

Sim kartını denedim birçok kez, başka Samsung telefonlarda da çalışıyor ama sadece Grand Neo'da hata veriyor.

Bu sorun eski Samsung cihazımda da oluyordu. Sım kart algılamadığından oluyordu genelde. İyice yerine oturduğundan emin olur musunuz?

Hard reseti denemedim ama yedekle ve sıfırla bölümünden resetledim, düzelmedi hard reset yapmam gerekir mi?

Telefona factory reset atmayı denediniz mi?

Son düzenleme:
Bence dosyalarınız yoksa Hard Reset yöntemini deneyebilirsiniz. Onun dışında telefonun anteninde sorun olabilir.

Teşekkür ederim, deneyeceğim.

Hocam aklıma gelen tek neden sim kartın hazır olarak kesik değilse ondan kaynaklanıyordur. Samsung s4 de de o problem vardı. Bir müddet sonra şebeke gidiyordu. Yani sim kartın eski ve sen onu kestirip kullanıyorsan sorun o.

Sim kartı hazır olarak kesik,

eski kart değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…