Galaxy J3 (2016) ekranı aniden kızarıyor

Elxoe

Hectopat
Selam, son 2-3 haftadır bu sorunu sıklıkla yaşamaya başladım, telefonu normal kullanırken ekran bir anda üstten siyah alttan koyu sarı renge bürünüyor ve kullanmama engel oluyor.
Ekran o durumdayken hala kaydırıp telefonla etkileşime geçebiliyorum. (Videoyu durdurma/beğenme/uygulamadan çıkma vs. hala çalışıyor.) bu ekrandan çıkmak için ekranı kapatıp geri açmak zorunda kalıyorum, bazense mesela Instagram'da gezerken tıkladığım postta bu hale bürünüyor ve kapat aç yapmama rağmen ekran aynı kalıyor, posttan çıkana veya uygulamadan çıkana kadar böyle devam ediyor.
Telefonu değiştirmek dışında bir çözümü var mıdır?

4a26f42c-af67-4768-bf8f-b814d3594bb2.jpg

Selam, son 2-3 haftadır bu sorunu sıklıkla yaşamaya başladım, telefonu normal kullanırken ekran bir anda üstten siyah alttan koyu sarı renge bürünüyor ve kullanmama engel oluyor.
Ekran o durumdayken hala kaydırıp telefonla etkileşime geçebiliyorum. (videoyu durdurma/beğenme/uygulamadan çıkma vs. hala çalışıyor.) Bu ekrandan çıkmak için ekranı kapatıp geri açmak zorunda kalıyorum, bazense mesela Instagram'da gezerken tıkladığım postta bu hale bürünüyor ve kapat aç yapmama rağmen ekran aynı kalıyor, posttan çıkana veya uygulamadan çıkana kadar böyle devam ediyor.

Eki Görüntüle 1385958

Teşlefonu sıfırlamayı denediniz mi? Yazılımsal bir sorunsa ROM'u yeniden yükleyerek düzeltebileceğinizi sanıyorum.

Ekran o durumdayken hala kaydırıp telefonla etkileşime geçebiliyorum. (Videoyu durdurma/beğenme/uygulamadan çıkma vs. hala çalışıyor.) bu ekrandan çıkmak için ekranı kapatıp geri açmak zorunda kalıyorum, bazense mesela Instagram'da gezerken tıkladığım postta bu hale bürünüyor ve kapat aç yapmama rağmen ekran aynı kalıyor, posttan çıkana veya uygulamadan çıkana kadar böyle devam ediyor.

Eki Görüntüle 1385958
Arkadasimda da ekran beyazlasiyor ve cizgiler cikiyor actiktan bir sure sonra, benzer bir sekilde gerceklesiyor sorunlariniz yani. Ama o telefonu dusurmustu.

Telefon darbeye maruz kalmadiysa bilmiyorum.

Sorun yazılımsal değil Samsung'un 2016 2017 çoğu alt segment telefonunda ekran sorunları var örnreğin a serisinda çok fazla var bu tarz yapacak bir şey yok ekran arızalı kiminin komple gidiyor sizde Allah'tan düzeliyor şu anlık yapabileceğiniz şey telefonun ısınmasını engellemeye çalışmak ve yastıkaltında tutmayın, basınca maruz bırakmayın.

Arkadasimda da ekran beyazlasiyor ve cizgiler cikiyor actiktan bir sure sonra, benzer bir sekilde gerceklesiyor sorunlariniz yani. Ama o telefonu dusurmustu.

Telefon darbeye maruz kalmadiysa bilmiyorum.

Telefon darbeye maruz kalmadı. Sorunda bir anda ortaya çıkmaya başladıydı, az az çıktığından pek sorun etmiyordum ama son zamanlarda çok olmaya başladı.

Burası yazılımsal bir sorun olduğunu düşündürüyor ama ekran değiştiği için de olabilir, bilemiyorum.
@Elxoe ekran kapanırken animasyon çıkıyor mu?

Yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü güvenli Mod'da da aynı sorunla karşılaşıyorum ve ekran bu haldeyken sağa veya sola kaydırınca sadece sarılığın rengi artıp azalıyor.

Bende eskiden Samsung J5 2015 vardı. Ekrana beyaz renk gelince ve telefon soğuk olunca sizinki gibi turuncu oluyordu. Çözüm olarak ekran ışığını en düşüğe alınca, telefon oda sıcaklığına gelince ve Instagram vb. uygulamalarda koyu tema kullanınca ekran nadiren turuncu oluyordu. Tam çözümü bende bulamadım.

Bende eskiden Samsung J5 2015 vardı. Ekrana beyaz renk gelince ve telefon soğuk olunca sizinki gibi turuncu oluyordu. Çözüm olarak ekran ışığını en düşüğe alınca, telefon oda sıcaklığına gelince ve Instagram vb. uygulamalarda koyu tema kullanınca ekran nadiren turuncu oluyordu. Tam çözümü bende bulamadım.

Ekran ışığı fark etmiyor en düşükte dahil böyle oluyor, telefonun ısındada bir sorun olduğunu düşünmüyorum nadiren ısınıyor. Ve ne şanstırki bende de en fazla Instagram'da bu sorunu veriyor 😄

Geri
Yukarı