Galaxy J7 rehber nasıl kaydedilir?

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Samsung J7 telefon var elimde. Telefonu sıfırlamam gerekiyor ancak rehberi çok önemli. Cihazdaki kişileri kaydedip sıfırladıktan sonra geri getirmenin yolunu arıyorum. Bir ayar buldum şimdi size onu soracağım. Rehberin ayarlar kısmında "Cihazdaki kişileri e-posta'ya kaydet" gibisinden bir ayar vardı. Tıkladım ve bir e-posta adresi seçtim. Sonra sanırım kişilerin hepsini oraya attı. İnternetten baktım, telefonu sıfırladıktan sonra o e-postayla giriş yaparsam rehber telefona aynen gelecekmiş. Riskli. Çok riskli. İşe yaramazsa patlarım. Güvenebilir miyim? Aranızda yapan var mı? Farklı yollar var mı?

İlk olarak Google'a yedeklemenizi tavsiye ederim. İkinci olarak kişiler uygulamasında İçe/Dışa aktar diye bir seçenek olması lazım orada VCF olarak dışa artar deyip kaydedbilirsiniz. Dikkat edin VCF dosyasını başka bir yere atın telefonu sıfırlayınca gitmesin. Sıfırladıktan sonra ise aynı içe/dışa arktar kısmından içe aktar deyip VCF dosyasını gösterin işlem tamamdır.

İlk olarak Google'a yedeklemenizi tavsiye ederim. İkinci olarak kişiler uygulamasında İçe/Dışa aktar diye bir seçenek olması lazım orada VCF olarak dışa artar deyip kaydedbilirsiniz. Dikkat edin VCF dosyasını başka bir yere atın telefonu sıfırlayınca gitmesin. Sıfırladıktan sonra ise aynı içe/dışa arktar kısmından içe aktar deyip VCF dosyasını gösterin işlem tamamdır.
İşte ben google'a yedekledim. Kendi e-posta adresimi seçtim. Diyorum ki, telefonu sıfırladıktan sonra google hesabımı bağladığım zaman rehber otomatik olarak gelecek doğru mu?

İşte ben Google'a yedekledim. Kendi e-posta adresimi seçtim. Diyorum ki, telefonu sıfırladıktan sonra Google hesabımı bağladığım zaman rehber otomatik olarak gelecek doğru mu?

İçe aktar yapacaksınız oradan zaten halledersiniz en kötü Google Drive'den indirip tekrar aynı işlemi yaparsınız. Yapımı basit siz yedeklemeyi alıp formatınızı atın.

İşte ben google'a yedekledim. Kendi e-posta adresimi seçtim. Diyorum ki, telefonu sıfırladıktan sonra google hesabımı bağladığım zaman rehber otomatik olarak gelecek doğru mu?
Evet doğru ama google'da ara ara kişilerin kaybolduğu oluyor. Vcf olarak aktarma yöntemi en garanti yöntem onu kullanın.

İçe aktar yapacaksınız oradan zaten halledersiniz en kötü Google Drive'den indirip tekrar aynı işlemi yaparsınız. Yapımı basit siz yedeklemeyi alıp formatınızı atın.

Telefonu sıfırlayıp Google hesabımı bağladım. Rehber geri gelmedi. Cihazımdan Google'a kaydettiğim kişileri rehberimde göremiyorum. WhatsApp'ta da numaralar kayıtlı olarak gözükmüyor. Nasıl getirebilirim?
Telefonu sıfırlayıp Google hesabımı bağladım. Rehber geri gelmedi. Cihazımdan Google'a kaydettiğim kişileri rehberimde göremiyorum. WhatsApp'ta da numaralar kayıtlı olarak gözükmüyor. Nasıl getirebilirim?
Sıfırladıktan sonra yapılması gereken işlemler varmış. Bundan haberim yoktu. Bu site herşeyi açıklıyormuş aslında. Kişileri dışa aktarma, yedekleme veya geri yükleme - Android - Kişiler Yardım

Son düzenleme:

Sıfırladıktan sonra yapılması gereken işlemler varmış. Bundan haberim yoktu. Bu site her şeyi açıklıyormuş aslında. Kişileri dışa aktarma, yedekleme veya geri yükleme - Android - Kişiler Yardım

Yapıcağınız tek şey kişileri VCF olarak dışa aktarmızdı Google drivere atıcaktınız sonra tekrar indirip kişilere girip içe aktar yapacaktınız bu kadardı olay.
Yapıcağınız tek şey kişileri VCF olarak dışa aktarmanızdı Google drivere atıcaktınız sonra tekrar indirip kişilere girip içe aktar yapacaktınız bu kadardı olay.

Yeni konular

Geri
Yukarı