Galaxy Note 2 Programları SD karta atma

BlueBurN

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
YouTube'da Oyun Kulesi Yöneticisi
Meraba arkadaşlar, ben bir galaxy note 2 kullanıcısıyım. Açıkcası telefon gayet güzel, oyunların tamamını kaldırıyor ama bu bir sorunu beraberinde getiriyor: belleğin yetersiz olması. Şu an Android'in en iyi oyunlarından biri 2GB'a yakın tutabiliyor ve bunlardan 3-4 tane zaten hafızayı dolduruyor. SD kartım 32 GB ama oyunları ona yükleyemiyorum. Çoğu kişiye de sordum, bu sorundan baya kişi yakınıyordu. Ben de burdan bilen varsa diye danışıyım dedim. Root yap dediler ama root nasıl yapılıyor bilmiyorum ve tabi güvenemiyorum.

Biraz araştırma yaptım, bazı programlardan PC üzerinden yapılıyormuş ve tabi garanti kapsamından da çıkma olayı ayrı bir tedirgin ediyor.

1.si root yapmadan oyunları SD karta yükleyebilir miyim?
2.si root yapmak zorundaysam bilen bir kişi bunu anlatabilirmi yada bir link gibi öneri yapabilir mi? Tabi garantiden çıkması da gerçekten doğrumu acaba?

Yardımlarınız için şimdiden çooook teşekkürler. Zaman ayırdığınız için de.

1. Pek mümkün değil. Birçok üst seviye işlem için root şart.
2. Root cihazı garantiden çıkarmaz. Bu, aptal insanların uydurduğu bir şehir efsanesidir. Çok basit anlatayım, root edilen cihaz yine unroot edilebilir. Bir düğmeyi açıp kapamak gibi. Ama ortada bir düğme bile yok :) Her şey yazılımsal.

Root rehberi genelde işletim sistemine göre yapılır. Şu anki tam Android sürümünüz nedir?

Bunu öğrendiğim iyi oldu garantiyi düşünüyordum sürekli. Şu anki android sürümüm 4.1.2

Anladım galiba bunu sormuştunuz;
Ana bant sürümü:N7100XXDLK7

Şimdiden teşekkürler ilginiz için.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı