Galaxy S3 Aşırı Isınma Sorunu

M.CaN

Kilopat
Makaleler
16
Yer
Kırşehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar şu 1-2 aydır telefonum çok ısınıyor. Özellikle de alt kısımlarda ısınma çok meydana geliyor. Telefonu ilk aldığım zamanlarda şarj aleti bozulunca birkaç haftalığına farklı bir şarj aleti kullanıp sonra yeniden orijinal şarj aletini aldım. Ancak öyle bir durum var ki son 1-2 ay botunca telefonum kısa sürede çok ısınıyor. Ne kadar ısındığını bilemiyorum ölçemiyorum ama gerçekten çok rahatsızlık veriyor. Kılıfımı taksam bile kısa bir süre sonra o da fazlasıyla ısınıyor. Bahsettiğim ısınmanın normal olmamasının bir sebebi de, internette gezerken, arka planda hiçbir uygulama açık değilken ve parlaklık yarı yarıyayken 5-6 dakika içinde elimi yakacak derecede ısınması. Özellikle de alt kısımlarda meydana gelen bu ısınmayı hiç anlamadım. Hatta bir kere batarya kalibrasyonu yapıp telefonumu iyice soğutunca kullanmaya başladım. Yine işe yaramadı. Şu sıralar garantiye göndermeyi düşünüyorum. Acaba garanti saçma bir şekilde kullanıcı hatası mı der, ya da Root'ladığım için bir sorun çıkar mı ? Ve 16GB'lık hafıza kartı da takılı. Bunun bir etkisi olabilir mi sizce ?

Cihazdaki detaylı ROM sürümü nedir?

Galiba burada yazıyor.

uwvy.png

Android sürümünüz güncel değil. Bu sürümü yüleyin:

Kod:
Model: GT-i9300
Ülke: Türkiye
Sürüm: Android 4.1.2
Tarih: 23 Nisan 2013
Ürün Kodu: TUR
PDA: I9300XXEMD3
CSC: I9300OJVEMC1
MODEM: I9300XXEMA5

Güncellemek için şarj etmem gerekiyormuş. Şu an şarj ediyorum. Pil dolar dolmaz güncelleyeceğim.

- - - Güncellendi - - -

Güncellemeden sonra ısınma eskisine göre biraz azaldı ancak beni hala tedirgin ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı