Galaxy S3 ROM atılma sonrası root gitme sorunu

alp bağcı

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Galaxy s3 cihazıma CM12 Lollipop 5.1 yükledim ancak root checker uygulamasında root'un olmadığını gördüm. Eskiden attığım rootun aynısını mı farklı bir root dosyası mı atmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recovery ekranında ROM kurma işleminin bitiminde Root'u düzelt gibi İngilizce bir seçenek çıkması gerekiyor. Onu "Evet/Yes" olarak işaretlemek gerekiyor. Bu adımı kaçırdıysan aynı Root işlemini tekrar uygula. Olmazsa Root dosyası bu sürümle uyumlu değildir. XDA üzerinden uygun Root dosyasını bulman gerekebilir.

Recovery ekranında Wipe işlemlerini yap. Root Lollipop ile uyumlu değil demek ki. Dediğim gibi XDA'dan uygun Root dosyası bulman gerekiyor.

Wipe işlemlerinde sanırım programlarım falan gidiyordu doğru mudur?

Wipe işlemlerini yaptım ancak yine açılmıyor.

Kernel bozulmuş. ROM dosyasını tekrar kur.

Hata verdi. E:failed to verify whole-file signature
E: signature verification failed

Sammobile'den stock rom indiriyorum. Onu kurduktan sonra tekrar lollipopu atacağım ancak XDA'dan uygun root dosyasını nasıl bulacağımı bilmiyorum.

Son düzenleme:
Root olmadığı için aldın hatayı muhtemelen. CWM'yi de yeniden kurup tekrar Root atmak lazım. XDA'da S3 I9300'e uygun Root dosyası bulacaksın. Arama motoru ile bulabilirsin.

XDA'dan bulduğum root dosyası lollipop uyumlu olacak mı? Stock romu kurduktan CWM'yi de kurup rootlayacağım ardından kullanacğım rom'u kuracağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı