Galaxy S8 Facebook nasıl kaldırılır

Lazoğlu61

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bu sorun çok kafama takıldı. Telefonda Facebook uygulaması var fakat bu uygulamayı bir türlü kaldıramadım. Telefonu bile sıfırladım fakat sonuç aynı. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Telefonun kendisiyle gelen uygulamalarından sanırsam, bu yüzden kaldıramıyorsun. Format atmana gerek yoktu, uygulamayı kaldıramıyorsan devre dışı bırakman yeterliydi. Kaldırılmayan uygulamaları kaldırmak içinde ROOT gerekiyor.

Android'de "kalkmayan" uygulamaları kaldırın!

Telefonun kendisiyle gelen uygulamalarından sanırsam, bu yüzden kaldıramıyorsun. Format atmana gerek yoktu, uygulamayı kaldıramıyorsan devre dışı bırakman yeterliydi. Kaldırılmayan uygulamaları kaldırmak içinde ROOT gerekiyor.

Android'de "kalkmayan" uygulamaları kaldırın!

Durmaya Zorla'nın dışında bir seçenek var mıydı, Berwar'ın dediği gibi? Bazen olmayabiliyor.
Durdurmaya zorla haricinde başka seçenek yok maalesef. Bu durum beni aşırı sinirlendirdi. Telefona da ROOT atmak istemiyorum daha alalı 3 hafta oldu telefonu. Bir de uygulamayı devre dışı bıraksam ne işe yarar sonuçta kaldırıp indirmek istiyorum. Uygulamanın dili İngilizce oldu ve düzelmiyor. Dil ayarlarını da karıştırdım fakat sonuç aynı. Tarihleri İngilizce olarak gösteriyor.

Merhabalar,
Sanırım telefonu sıfırladığınız halde silinmediyse sistem uygulaması olarak kullanılmaktadır.
Bunu kaldırmanız için ROOT yetkisine sahip olmanız gerekiyor.
Eğer bu çözüm en uç nokta da olduğu gibi garantiyi de bozabileceği için uygulamayı devre dışı bırakmayı deneyin. Devre dışı bırakılamıyorsa Google Play Store de bulunan Packager Disabler Pro uygulaması ile kapatabilirsiniz.
Uygulama rootsuz olarak tüm sistem uygulamaları da dahil olarak kapatabilmekte ve ayarlarında hazır olarak bloatwareleri kapat düğmesi de bulunmakta.

Samsung müşteri hizmetleriyle görüştüm. Uygulama cihazda yüklü olarak geliyormuş. Dil sorununa gelecek olursak Facebook güncellemeden dolayı yarı Türkçe yarı İngilizce olarak gözüküyor. Sırf bunun yüzünden kalkmıyor diye telefonu sıfırlama noktasına kadar geldim. Bu uygulamayı çıkaranın ...

Hocam toplam veri'yi sil, deyin. O zaman fabrika ayarlarına geri döner uygulama. Sonra yeniden ayarlarsınız.
Hocam sorun Facebook uygulamasından kaynaklı galiba. Google Play'deki yorumları okuduğumda herkeste bu sorun varmış. Uygulamanın dili yarı Türkçe yarı İngilizce olmuş. Kaldırılmama konusuna gelecek olursak uygulama telefona gömülü olarak geliyormuş az önce müşteri hizmetlerine sordum. Sonuç olarak telefonu boş yere sıfırladım :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı