Galerideki fotoğrafları silince Google Fotoğraflar'dan da siliniyor

Mysmeh

Hectopat
Daha fazla  
Eskiden böyle bir şey yoktu. Galerideki fotoları silsem de Google Fotoğraflar'daki yedekleme hesabımdan silinmezdi. Şu an galeriden sildiğim an iki yerden de siliniyor. Galeriden silip Google Fotoğraflar'dan silmediğim tüm fotolarda tekrar galerime geldi. Nasıl eski haline getirebilirim? Telefon Xiaomi Redmi Note 10 Pro.

Senkronizasyonu kapatıp bir dene. Bende de mi note 10 lite var. Bugün google drive kullanırken takılı kaldı google drive çalışmıyor. Bir gariplik var.

Hocam kapayınca da yedekleme duruyor.

Benzer bir sorunu ben de yaşıyorum. Eski telefonlarımla çektiğim ve şuan kullandığım telefonumda kayıtlı olmayan ama google fotoğraflarda yedeği bulunan tüm fotoğraflar şuan kullandığım mi note 10 lite galerisinde "restored" klasörü altında görünmeye başladı. Bir başka garip şey ise bu fotoğraflar arada görünüp arada kayboluyorlar..

Google Fotoğraflar'ın telefonumda yer aç kısmı var, buluta yedeklenen tüm resimleri cihazından tek tuşla kaldırıyor.

Deney olarak Google Fotoğraflar'ın uygulama bilgisine gidip durdurmaya zorlamayı deneyebilirsin. Uygulama arka planda çalışmayı bıraktıktan sonra galerinden resimleri tekrar kaldır, bu sefer bulutta kalır diye düşünüyorum

Yanlış hatırlamıyorsam Google fotoğraflarda bir resmin özelliklerine tıkladığında "sadece cihazdan kaldır" diye bir seçenek de vardı, bu da aradığın şey olabilir

İstediğim şey önceki gibi bu cihazla çekilmiş fotoğrafların bu cihazın galerisinde görünmeleri. Dolayısıyla telefonumda yer aç özelliğini maalesef kullanamam. Bunun nedeni bu telefonu değişirken manuel olarak yedekleme yapacak olmam.

Durdurmaya zorla bir seçenek olabilir, yalnız tekrar açıldığı zaman aynı işlemi tekrar yapmaya çalışacaktır.

Esasen aradığım şey galeri uygulamamın google fotoğrafların bir kopyası gibi çalışmaması, maalesef şuanki durumda google fotoğraflardan bir fotoğrafı sildiğimde aynı silme işlemi galeride de oluyor.

"restored" klasörü aslında cihazda halihazırda kayıtlı olarak yok. Bu klasörün ve içerisindeki fotoğrafların görüntülenmesini kapatabilsem sorunum çözülecek.

Keşke fotoğrafları yedeklediği klasör yolunu da kaydetse. İndirdikten sonra ayıklaması zor olacak

Sanırım yaşadığım şey bu linkteki durumdan kaynaklanıyor. Ayarları kurcalarken "restored" albümüne tıkladığımda "fotoğraflarda gösterme" adlı bir seçenek olduğunu farkettim. Ayrıca bu albümü diğer albümler kısmına taşıdım. Sanırım göz önünde olmaması beni bir nebze rahatlatacak.

Ayrı bir çözüm linkteki adımları takip ederek google fotoğrafların galeri uygulamasına erişimini kaldırmakla mümkün olabilir. Bu durumda hala yedekleme yapmaya devam edebilir mi onu bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…