Gamakay MK61 Brown Switch yay sesinin kesin çözümü nedir?

WaIter White

Decapat
Makaleler
1
Klavyeyi iade edip 1 ay bekleme imkanım yok. Dersiniz ki çözümü yok, o zaman iade işlemlerini başlatacağım. Aşağıya @egmnerl hocamın çektiği videoyu bırakıyorum. Aynı ses bende de var. Sesin Switch'lerden geldiği kesin. İçinden çıkan Switch'i klavyeye takmadan bastığımda yine aynı ses çıkıyor. Artık ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. 7 tuşu hariç tüm tuşlarda aynı sorun var. Çözümün yollarını ve gerekli ürünlerin linklerini bırakırsanız sevinirim. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Shuriken
@TÇB
@hadwiger
@Samotne Ciasteczka

İlk yöntem sadece yayları lubelamak. Bunun için en çok Krytox g105 kullanılıyor ama Türkiye'de bulmak zor. Alternatif olarak çeşitli gres yağları var ama hangisinin uygun olduğunu bilmiyorum, @Shuriken biliyordur belki.

İkinci yöntem ise ses yalıtımlı sünger kullanmak. Yay sesini kökünden çözmez ama azaltır, daha tok bir ses çıkmasını sağlar. Aşağıdaki ürünü kullanabilirsin.

Sırasıyla keycapleri, switchleri ve PCB vidalarını sök. PCB'ye yavaşça yerinden kaldır ve klavyenin alt kasasındaki bütün boşluklara bu süngerden koy. Sanmıyorum ama zorlanırsam Youtube'dan videolara bakarsın.

İlk yöntem sadece yayları lubelamak. Bunun için en çok Krytox g105 kullanılıyor ama Türkiye'de bulmak zor. Alternatif olarak çeşitli gres yağları var ama hangisinin uygun olduğunu bilmiyorum, @Shuriken biliyordur belki.

İkinci yöntem ise ses yalıtımlı sünger kullanmak. Yay sesini kökünden çözmez ama azaltır, daha tok bir ses çıkmasını sağlar. Aşağıdaki ürünü kullanabilirsin.

Sırasıyla keycapleri, switchleri ve PCB vidalarını sök. PCB'ye yavaşça yerinden kaldır ve klavyenin alt kasasındaki bütün boşluklara bu süngerden koy. Sanmıyorum ama zorlanırsam Youtube'dan videolara bakarsın.
Yayları lubelama fikri kafama yattı. @Shuriken hocamın önerdiği yağı alıp yayları lubelama işlemini yapacağım. Yardımın için çok sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı