GameGaraj Slayer 5XKL laptop şarjı %95'de takılıyor

Dustin

Hectopat
Şarjım %95'de takıldı, hiçbir şekilde yükselmiyor. Nedeni nedir? Alalı daha 1 hafta oldu.

1636655378708.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pil ömrünü uzatmak için alınan bir önlem. Laptopun yazılımı varsa ayarlara bakın bulursunuz.

Şarjım %95'de takıldı, hiçbir şekilde yükselmiyor. Nedeni nedir? Alalı daha 1 hafta oldu.

Eki Görüntüle 1211852

%100 şarjda kullanıp pil ömrünü düşürmeye engel olmak için yapılıyor muhtemelen ayarlardan kapatabilirsin.
Ayrıca laptopu sabit kullandığınız anlarda bataryayı çıkarıp şarjda oynamanızı tavsiye ederim.
Malum son zamanlarda laptop batarya hüsranı çok oluyor :)

Hocam Lenovo cihazımda tasarruf modu diye birşey var %60 üzerine izin vermiyor belki sizde de vardır yazılım tarzı bir şey varsa. Zararlı değil aksine yararlı bir özellik.

Memnunmusunuz game garajdan bende almayı düşünüyorum ama korkuyorum çok bilinen bir marka değil diye ??
Slayer serisini MSI basıyor, sadece marka yapıştırıyorlar üstüne. Ancak bütçeniz varsa kesinlikle önermem. Hoparlörden aşırı az ses geliyor, klavyesi çok küçük ve RAM'i 2x8 yapmaz iseniz tam performans alamıyorsunuz. Onun dışında ısınma sorunu vs. gibi sorunlar yaşamadım.
Pil ömrünü uzatmak için alınan bir önlem. Laptopun yazılımı varsa ayarlara bakın bulursunuz.
Bugün açtım bilgisayarı tekrar şarja taktım şu an %95'i geçti hala doluyor. Bu neye göre oluyor ki ?

1636714338986.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı