GameLoop ayarları nasıl olmalı?

Bunu sonradan kendim ekleyebilir miyim satın alıp? Eklesem fark yaratır mı?
Hocam sistem parçalarınız biraz eski. Harici bir ekran kartı alabilirsiniz fakat diğer parçalarla da sıkıntı çıkarabilir. İyi araştırmanız lazım çünkü alacağınız ekran kartı, işlemcinize göre çok güçlüyse doğru orantılı çalışmayıp darboğaza sebebiyet verebilir. Daha sayardım ama gerek yok bence boş verin siz o işi. Gerek yok yani öyle bir sisteme harici ekran kartı almaya.

Oyun içi; ayarlardan akıcı-aşırı ya çek. Emulatör ayarları; harici karta öncelik ver gibi bir şey olması lazım onu tikleyin hatta orada ki dikey senk. Hariç hepsini tikleyin. Oyun ayarından 720p-akıcı ya çekin. Bu ayarın bir üstünde ki ayara gelin ve oradan tek tıkla yapılandır deyin. RAM'i 4 GB çekirdek sayısını 2 seçin. Ve yeniden başlatın GameLoop'u. Ayrıca GameLoop sağ tıklayıp dosa konumuna girin ve oradan geri ye basın UI'ye girin. Android emulator u seçip sağ tıklayıp özelliklere tıklayın oradan da uyumululuğa gelin ve tam ekrn iyileştirmelerini devre dışı kılı tikleyin.

Şu ayarları yapsam düzelir mi sizce?

@TylerDurdenAynıBen Hocam sizi de baya meşgul ettim ama şu alıntı yaptığım ayarlarda bir sorun var mı, ben de uygulasam faydasını görür müyüm?

@TylerDurdenAynıBen Hocam sizi de baya meşgul ettim ama şu alıntı yaptığım ayarlarda bir sorun var mı, ben de uygulasam faydasını görür müyüm?
Hocam olmayacak duaya amin denmez. Burada verilen ayarlar maksimum oyunda droplanmalar yaşıyorsanız onları azaltır. Sizin sisteminiz çok sıkıntılı ne yapsanız düzelmez o oyun. Dediğim gibi zaten emülatörlerin optimizasyonları çok sıkıntılı. İçiniz rahat edecekse yine deneyin tabii siz bilirsiniz.

Motor ayarları;
Kenar yumuşatmaları: Düşük, varsa kapalı
Bellek ayarları: Otomatik
İşlemci ayarları: Otomatik
Çözünürlük: 1024x576
DPI: 120

Model ayarları;
Özel telefon modeli: Ortak Model ve ASUS ROG 2

Oyun Ayarları;
Oyun Netliği: 720 SD
Oyun Kalitesi: Akıcı
FPS: 90
Hocam DPI ayarı çok önemli. Benim sistemim kötü olduğu için lobide 20 FPS alıyordum. Sonra bir arkadaş sağ olsun "DPI ayarını 120 yap" demişti ve 50-60 FPS olmuştu lobide.

Motor ayarları;
Kenar yumuşatmaları: Düşük, varsa kapalı
Bellek ayarları: Otomatik
İşlemci ayarları: Otomatik
Çözünürlük: 1024x576
DPI: 120

Model ayarları;
Özel telefon modeli: Ortak Model ve ASUS ROG 2

Oyun Ayarları;
Oyun Netliği: 720 SD
Oyun Kalitesi: Akıcı
FPS: 90
Hocam DPI ayarı çok önemli. Benim sistemim kötü olduğu için lobide 20 FPS alıyordum. Sonra bir arkadaş sağ olsun "DPI ayarını 120 yap" demişti ve 50-60 FPS olmuştu lobide.
Ekran Alıntısı 2.PNG

Şu kısmı nasıl yaptınız peki?

Eki Görüntüle 1385032

Şu kısmı nasıl yaptınız peki?

Hocam bu kısımda sadece "Ayrık grafikleri öncelikli olarak kullan" ve "Dikey senkronizasyonu etkinleştir" ne demek biliyorum. Öbür kalanlar hakkında fikrim yok.

Dikey Senkronizasyon: Oyunda FPS değerlerinizin monitörünüz kaç Hz ise o değere sabitlemeyi sağlar. Yani 60 Hz bir monitöre sahipseniz 60 FPS'in üstüne çıkamazsın. Eğer sisteminiz kötü ise ve 60 FPS'e ulaşamıyorsanız bunu açmanıza ya da kapatmanıza gerek yok ama 60 FPS oynayabiliyorsanız kasma hissiyatı olmaması için bunu açmanızı tavsiye ediyorum.
Ayrık Grafikleri Öncelikli Kullan: Bu özellik sisteminizde harici ve dahili grafik kartı mevcut ise sizin harici grafik kartınız ile oynamanızı sağlıyor. Kısacası oyunda dahili ekran kartı yerine harici ekran kartını kullanıyor. Tabii sizde harici ekran kartı varsa bu özelliği açmanızı öneriyorum.

Hocam bu kısımda sadece "Ayrık grafikleri öncelikli olarak kullan" ve "Dikey senkronizasyonu etkinleştir" ne demek biliyorum. Öbür kalanlar hakkında fikrim yok.

Dikey Senkronizasyon: Oyunda FPS değerlerinizin monitörünüz kaç Hz ise o değere sabitlemeyi sağlar. Yani 60 Hz bir monitöre sahipseniz 60 FPS'in üstüne çıkamazsın. Eğer sisteminiz kötü ise ve 60 FPS'e ulaşamıyorsanız bunu açmanıza ya da kapatmanıza gerek yok ama 60 FPS oynayabiliyorsanız kasma hissiyatı olmaması için bunu açmanızı tavsiye ediyorum.
Ayrık Grafikleri Öncelikli Kullan: Bu özellik sisteminizde harici ve dahili grafik kartı mevcut ise sizin harici grafik kartınız ile oynamanızı sağlıyor. Kısacası oyunda dahili ekran kartı yerine harici ekran kartını kullanıyor. Tabii sizde harici ekran kartı varsa bu özelliği açmanızı öneriyorum.
Teşekkürler 🙂

Geri
Yukarı