Çözüldü GameMaker Studio 2 kodum çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1LoLCu1

Hectopat
Daha fazla  
" alien1Speed=4 x=irandom_range(0,room_width) y=irandom_range(0,room_height) if(x>global.hummanX+100 or y>global.hummanY+100 or x<global.hummanX-100 or y>global.hummanY-100) { instance_create_layer(x=irandom_range(0,room_width),y=irandom_range(0,room_height),layer,obj_Alien1); instance_destroy() } " Kod bu "Create" eventinde kurdum. Karakter oluştuğunda eğer insanımıza 100 pixsel yakınlıkta oluşursa kaybolmasını ve 2. sinin oluşmasını istiyorum ama düşmanı oluşturma tuşuna bastığımda yakınımda doğarsa böyle bir hata alıyorum " ___________________________________________ ############################################################################################ ERROR in action number 1 of Create Event for object obj_Alien1: PerformEvent recursion depth failure - check for infinite loops, check objects for parenting at gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) - instance_create_layer(x=irandom_range(0,room_width),y=irandom_range(0,room_height),layer,obj_Alien1); ############################################################################################ gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_obj_Alien1_Create_0 (line 9) gml_Object_Obj_Humman_Step_2 (line 54) " Buda oluşturma kodum. " if (keyboard_check_pressed(ord("E"))) { instance_create_layer(x=irandom_range(0,room_width),y=irandom_range(0,room_height),layer,obj_Alien1); } "

Çözüm
Yasak değil mi?

Muhtemelen evet.
Her neyse.
Şimdi burada kullandığın: if(x>global.hummanX+100 or y>global.hummanY+100 or x<global.hummanX-100 or y>global.hummanY-100) { yerine
Collison Circle kodunu kullansan daha iyi olur gibi. Collison Circle Rehber
Bunu bir dene bence.
Kısaca anlatmam gerekirse bu kodla karakterinin etrafında bir yuvarlak collison alanı oluşturup ( belli boyutlarda) ve uzaylın bu yuvarlağın içindeyse yok edip tekrar oluşturabileceğin bir kod yazabilirsin.
1672057821726.png
Yasak değil mi?

Muhtemelen evet.
Her neyse.
Şimdi burada kullandığın: if(x>global.hummanX+100 or y>global.hummanY+100 or x<global.hummanX-100 or y>global.hummanY-100) { yerine
Bunu bir dene bence.
Kısaca anlatmam gerekirse bu kodla karakterinin etrafında bir yuvarlak collison alanı oluşturup ( belli boyutlarda) ve uzaylın bu yuvarlağın içindeyse yok edip tekrar oluşturabileceğin bir kod yazabilirsin.
1672057821726.png

Çözüm
Muhtemelen evet.
Her neyse.
Bunu bir dene bence.
Eki Görüntüle 1614358
Teşekkür ederim kodu"

Kod:
alien1Speed=4

x=irandom_range(0,room_width)

y=irandom_range(0,room_height)

if collision_circle(x,y,100,Obj_Humman,false,true)
{
    instance_create_layer(x=irandom_range(0,room_width),y=irandom_range(0,room_height),layer,obj_Alien1);
    instance_destroy()
}

"bu hale getirerek çözdüm

Geri
Yukarı