Gamepad sağ analog takılıyor

Eswaii

Decapat
Daha fazla  
Gamepadimde hiçbir şey yapmazken sabit bir şekilde analog hafif solda kalıyor. Ucuz bir gamepad internette araştırdığımda herhangi bir çözüm bulamadım aşağıya fotoğrafını atıyorum bilgisi olanlar yazabilirse lütfen, gamepad ile oynamak istediğim oyunları oynayamıyorum ya da pes, FIFA'da çalımda yapamıyorum. Görüntü X360ce programından.

Dosya Ekleri

• resim_2022-02-18_171910.png
    resim_2022-02-18_171910.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 51
Yapabileceğin 2 şey var yeni analog motoru alıp değişmek veya içini açıp temizlemek çok yüksek ihtimal bozulmuştur ama denemekte fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunların tamirleri de zor. Zaten analog motoru da bulmak zor olabilir. Tamir masrafına biraz daha ekleyip kol alınabilir.

5, 6 gün önce başıma geldi başta içine fön makinesi tuttum falan olmadı en son buzluğa attım düzeldi ama kullandıktan 5, 6 dk sonra yine bozuluyordu sonra alkolle analoglarını içini temizlemeye çalıştım analogların içine döktüm damla damla, anakarta bile sürdüm (küçük fırça yardımıyla) sonra kapattım 5, 10 dk bekledim, buzluğa attım 5dk beklettim sonra oda sıcaklığında 30 dk karışmadım ve düzeldi artık adamın düzelmekten başka çaresi kalmadı şu an 2 haftadır kullanıyorum sıkıntı yok.

Bunların tamirleri de zor. Zaten analog motoru da bulmak zor olabilir. Tamir masrafına biraz daha ekleyip kol alınabilir.

Evet mantıklı ama bir çözümü falan varsa boşuna para vermeyim diye düşündüm.
Yapabileceğin 2 şey var yeni analog motoru alıp değişmek veya içini açıp temizlemek çok yüksek ihtimal bozulmuştur ama denemekte fayda var.

Analog motoru neredeyse benim gamepadin fiyatı ama içini temizlemeyi deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı