Gamepower airbender RGB ışığı nasıl kapatılır?

caseyyy

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Anakart
Asus B450M-DRAGON
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Merhabalar, sistemimle birlikte gelen Gamepower airbender isimli işlemci soğutucuyu yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. Bilgisayarım sürekli çalıştığı için tüm fan ışıklarını kapatıyorum, gece uyurken gözümü almasın diye. Kasamdaki her türlü ışık tek tuşla kapanıyor fakat bir tek sevgili airbender başına buyruk, keyfi nasıl isterse öyle aydınlanıyor. Gece uyurken diğer tarafa bir dönüyorum, meğer arkamda pavyon işletiliyormuş da haberim yokmuş. Bütün uyku kaçıyor. Çok sinir ediyor.

Soğutucunun ne bir yazılımı var, ne bir ışıkları ayarlama fonksiyonu var. Güç kablosunu taktığınız an Mekke'den gelen ilahi söyleyen develer gibi ışık saçmaya başlıyor. Çok kıl olmaya başladım.
Ne olursa yaparım, bu soğutucunun ışıklarını nasıl söndüreceğim? Gerek yazılımsal, gerek donanımsal, ne olursa yaparım. Yardımcı olabilenin kulu köpeği olurum.
Son tercihim soğutucunun etrafındaki difüzörü söküp LED ışıkları çıkartmak olacak. Bir çözüm bulamazsam en son radde bu.

RGB kablosu varsa harici olarak onu çıkartabilirsin.

Yok, tek bir adet 4 pin güç kablosu var.

Evet, baktım RGB değil Rainbow aydınlatma ile geliyor. Bu bağlamda sanırım kapatmanın bir yolu yok komple demonte etmek haricinde.

Geri
Yukarı